Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej diecezji obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

Lektorom, Ministrantom i Aspirantom posługującym w naszej parafii dziękujemy za służbę przy ołtarzu, za świadectwo i odwagę trwania w LSO. Bo na pewno dzisiaj, we współczesnym świecie trzeba wiele odwagi, by nie wstydzić przyznać się do Pana Boga i być wiernym podjętym zobowiązaniom. Dlatego życzymy Wam – drodzy Lektorzy, Ministranci i Aspiranci – wielu łask Bożych oraz wytrwania w gorliwym służeniu. Niech ta służba przy ołtarzu będzie dla was nie tylko zaszczytem, ale także umocnieniem waszej wiary i nawiązaniem jeszcze bliższej relacji z Jezusem Chrystusem. A rodziców prosimy o tworzenie takiego dobrego klimatu wiary w Waszej rodzinie, zachętę, by ci chłopcy sumiennie wypełniali swoje zobowiązania, bo przez to posługiwanie przy ołtarzu oraz formację w LSO, pogłębiają swoją wiarę, kształtują charaktery i wychowują  się w szkole samego Jezusa Chrystusa.

W tym tygodniu kończymy różaniec z listopadowymi wypominkami zmarłych, który jest w naszym kościele do piątku o godz. 1730 (We czwartek wyjątkowo o godz. 1800).

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych przed Mszami Świętymi o godz. 800,1000 i 1500.

 1. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą: codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz czwartku i soboty).
 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek – wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tej racji dziękujemy Siostrze Emilii naszej organistce za codzienne posługiwanie i ubogacanie liturgii podczas Mszy Świętych i Nabożeństw.
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników wietnamskich.
  • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
 2. Spotkania Grup parafialnych:
  – Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
  – Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.
  – Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1845.
 1. W środę po Mszy Świętej w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie ze Słowem Bożym. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień, a w sposób szczególny zapraszamy wszystkich adorujących Pana Jezusa w naszym kościele.
 2. W wielkim Poście w dniach od 22 do 29 marca 2023 r. nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Bardzo bogaty program Pielgrzymki jest na tablicy ogłoszeń. Prosimy o zgłoszenia i rezerwacje miejsc.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.