page-header

5. Niedziela Wielkanocna – 2024.04.28

Informacje Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2024-04-28

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą rano o godz. 6:30, a w sobotę o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w środę rozpoczynamy w naszym kościele. Nabożeństwa Majowe są w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę i Święta po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie. Pielęgnujmy też ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców i nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nab. Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, Doktora Kościoła i Patronki Europy. Przypada też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • W środę – W łączności z Nab. Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Przypada też I czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym modlić się będziemy o powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym.
  • W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1500. Po Mszy Świętej o godz. 1500 Nabożeństwo Majowe. W tym dniu przypada też I piątek miesiąca; pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w ramach naszego dziękczynienia za 10 lat wieczystej Adoracji w naszej Parafii.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Floriana, męczennika; jest to święto patronalne Strażaków. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich Strażaków, a szczególnie naszych Strażaków z OSP w Niskowej, którzy służą społeczeństwu i w różnych niebezpieczeństwach spieszą z pomocą. Przypada też I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po Mszy Świętej Nabożeństwo Majowe.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 2. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz.1630. W piątek będzie spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi św. wcześniej w środę i we czwartek, bo w piątek jeden ksiądz wyjeżdża na parafialną pielgrzymkę.
 3. Wyjazd do chorych: Ks. Proboszcz we czwartek od godz. 800, Ks. Filip w sobotę od godz. 900
 4. Wyjazd na naszą Parafialną Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Lubelskiej będzie w piątek o godz. 5.30 z parkingu przy naszym kościele. Pakowanie bagaży już od od godz. 5.15. Powrót w niedzielę ok. godz. 21.30. Jeden nocleg mamy w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Nałęczowie i Ksiądz Dyrektor prosił, aby zabrać ze sobą ręczniki.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Za tydzień 5 maja rozpoczynają się poza Parafią Msze Święte Gregoriańskie za: + Ewę Kozyra i + Wandę Zaryczny, a w poniedziałek 6 maja za + Radosława Franczyk