page-header

4. Niedziela Wielkanocna – 2024.04.21

Informacje Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
2024-04-21

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. W naszych modlitwach pamiętajmy też o naszym kleryku Marcelu, który jest na początku tej drogi przygotowania do kapłaństwa.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. dra hab. Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa, znanego biblistę, wykładowcę UPJPII, autora wielu książek i publikacji. Dziękujemy bardzo serdecznie za posługę słowa dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Na Mszy Świętej o godz. 1800 Bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania Młodzieży klas VIII z Parafii Niskowa i Trzetrzewina. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich kandydatów do bierzmowania, aby otwarli się na działanie Ducha Świętego, a przyjmując Jego dary, mogli przeciwstawiać się zakusom złego ducha i w tym niełatwym dzisiejszym świecie, mogli obronić swoja wiarę, a swoje życie tak głęboko związali z Panem Bogiem.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Fundację im. Ks. Abpa Jerzego Ablewicza, która wspiera uzdolnioną młodzież, pochodzącą z wielodzietnych i niezamożnych rodzin.

 • We wtorek – Uroczystość Świętego Wojciecha głównego Patrona Polski.
 • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Święto Świętego Marka Ewangelisty.
 • W piątek – po Mszą Świętej Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i zmiana tajemnic Koła Koronkowego.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.
– DSM i Schola Dziecięca w piątek o godz. 1530.
– Grupa Mężczyzn św. Józefa w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

 1. Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza na dni otwarte do Seminarium Duchownego w Tarnowie będzie w najbliższą sobotę, zamiast cotygodniowych spotkań.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych jest organizowana zbiórka do puszek na kosztowne leczenie i rehabilitacje dla naszej małej parafianki – dwuletniej Emilki Zając. Bardzo prosimy o wsparcie dla Emilki i jej rodziców, a przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy Piekarni&Cukierni Tęgoborze, za wypiek serduszek dla Emilki.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom kandydatów do bierzmowania z klas VIII za posprzątanie naszej świątyni i placu wokół kościoła na jutrzejszą Uroczystość i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Święta w int. Ks. Filipa z okazji jego imienin będzie w najbliższą niedzielę o godz. 1000.