page-header

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 2024.03.31

Informacje Duszpasterskie
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
2024-03-31

Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Przeżywając wielką radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa, jako duszpasterze składamy Parafianom i wszystkim Gościom serdeczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały zagości w Waszych sercach z autentyczną wiarą, niezłomną nadzieją i gorącą miłością. Życzymy Wam abyście na swojej drodze życia naprawdę spotkali Chrystusa Zmartwychwstałego; bo tylko wtedy, kiedy swoje życie tak mocno zakorzenimy w Chrystusie, będziemy mieć siłę do pokonywania wszelkich codziennych trudności. A tą nadzieją i radością wypływającą ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem dzielcie się także z innymi. Niech Wam Pan Bóg obficie błogosławi.

 1. Jesteśmy po pięknych przeżyciach Wielkiego Tygodnia. Przeżycia te były głębsze dzięki zaangażowaniu naprawdę wielu osób. Bóg zapłać Ks. Katechecie – Ks. Filipowi, naszym Siostrom Zmartwychwstankom, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, śpiewającym Mękę Pańską, Chórowi, Młodzieży i Scholi Młodzieżowej, DSM, tym wszystkim którzy pomagali w wykonaniu i przygotowaniu Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, układającym kwiaty. Bóg zapłać naszym Strażakom z Niskowej za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Klubowi Seniora z Niskowej. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii w Wielką Sobotę i wszystkim, którzy sprzątali i stroili kościół; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego.
 1. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte będą to godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

Ofiary, które złożymy jutro na tacę przeznaczone są na PUJPII i KUL.

 1. Przez osiem dni trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. Tydzień Wielkanocny uroczyście obchodzony w Kościele jest czasem szczególnej wdzięczności za tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy Św. w tym tygodniu.

     Msze Św. w dni powszednie będą:

codziennie rano o godz. 630 (oprócz wtorku), a sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty)

 • We wtorek od godz. 900 wracamy do wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu
 • W środę po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszam także rodziców, bo po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie, na którym zostaną podane informacje związane z sakramentem bierzmowania. Bierzmowanie będzie w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 1800 w naszym kościele. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. bp Stanisław Salaterski.
 • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800,, dla dzieci Msza Święta w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.

Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.

 • W sobotę – Przypada także I sobota miesiąca. Msza Święta o będzie o godz. 800. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy wcześniej o godz. 730 na Różaniec, który jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przygotowujemy się do Niej poprzez Nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek – odprawiamy ją codziennie przed Mszą Św. wieczorną, a w sobotę po Mszy św. o godz. 800. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych, przeznaczone będą na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1730 i w piątek od godz. 16.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w kościele dla dzieci. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy czas, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a gdyby ktoś nie miał z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi. Ważne abyśmy wspólnie przeżywali to przygotowanie do tego wyjątkowego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia Święta dziecka.
 3. W przyszła niedzielę 7.04 po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W środę po Mszy Św. i Nowennie w sali Ks. B. Kumora zapraszamy na wspólne oglądanie filmu pt. Zmartwychwstały.
 5. Do piątku 5 kwietnia można składać wypełnione karty zgłoszeń wraz z wpłatą na Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Lubelskiej, która jest w dniach 3- 5 maja 2024 r. Karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie internetowej Parafii; można ją też zabrać z zakrystii lub kancelarii. Zostało jeszcze cztery miejsca.
 6. Parafia w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje w tym tygodniu Diecezjalne Forum Adoracji Najświętszego Sakramentu w dniach 5-7 kwietnia. Z naszej Parafii organizujemy w sobotę 6 kwietnia wyjazd o godz. 13.30 na pół dnia. Są ciekawe wykłady O. dr hab. Józefa Augustyna, Ks. Tomasa Rąpały, następnie posiłek i zakończenie Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Wiktora Skworca. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń i na ulotkach z tyłu kościoła. Zapisy chętnych do środy wieczorem.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.