page-header

3. Niedziela Wielkanocna – 2024.04.14

Informacje Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA BIBLIJNA
2024-04-14

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pismo Święte to List Pana Boga skierowany do człowieka, dlatego dzisiaj po Mszach Świętych niech każdy zabierze sobie wybrany cytat z Pisma Świętego wraz z medalikiem. To słowo na drogę, niech prowadzi nas w tym Tygodniu Biblijnym.

Msze Święte będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W przyszła niedzielę Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa, znany biblista, wykładowca UPJPII, autor wielu książek i publikacji.

  • W przyszłą w niedzielę będzie również organizowana po Mszach Świętych zbiórka do puszek na kosztowne leczenie i rehabilitacje dla naszej małej parafianki – dwuletniej Emilki Zając. Bardzo prosimy o wsparcie dla Emilki i jej rodziców.
  1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej.

Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej w sali na plebanii

– Ministranci i Lektorzy w środę po Nowennie

– DSM i Schola Dziecięca w piątek o godz. 1530.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

  1. We wtorek i środę w ramach diecezjalnej peregrynacji będą w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu relikwie bł. Rodziny Ulmów. We wtorek o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo przyjęcia relikwii, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Ważnego i wieczorne czuwanie zakończone Mszą Świętą o godz. 22.00.

W środę Msze Święte od godz. 6.00 do godz. 9.00 i czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach do godz. 14.00. Szczegółowy program peregrynacji jest na tablicy ogłoszeń.

  1. We czwartek, piątek i sobotę będziemy przeżywać Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Zapraszamy Kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami we czwartek i piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.30 na Nabożeństwo przygotowujące do sakramentu pokuty i spowiedź. W sobotę z sakramentu pokuty niech skorzystają wszyscy kandydaci, rodziny i świadkowie. We czwartek i piątek po Mszy Świętej będzie próba ustawienia, zapraszamy także świadków.
  2. Dziękuje mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty. W sobotę o posprzątanie naszej świątyni i placu wokół kościoła na Uroczystość Bierzmowania prosimy rodziców kandydatów do sakram. bierzmowania.
  3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.

 

W dniach 16/17 kwietnia (wtorek – środa) 2024 r. w ramach diecezjalnej peregrynacji będą w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu relikwie bł. Rodziny Ulmów.

 

Program peregrynacji:

Wtorek – 16 kwietnia 2024 r.

17:00 – Nabożeństwo przyjęcia relikwii

18:00 – Msza św. / Ks. Bp Artur Ważny/

Czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież par. św. Małgorzaty

20:30 – Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich par. św. Małgorzaty

21:00 – Apel

22:00 – Msza św.

Środa – 17 kwietnia 2024 r.

6:00; 6;30; 7:00; 7:30; 8:00; 9:00 – Msze Święte przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów

Czas na indywidualne czuwanie przy relikwiach.

14:00 Nabożeństwo pożegnania relikwii