page-header

Niedziela Miłosierdzia – 2024.04.07

Informacje Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKANOCY, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
2024-04-07

     Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, jest to także diecezjalny „Dzień Caritas”. Członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas wyrażamy podziękowanie za ich posługę i życzymy z racji ich święta wielu Bożych łask.

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele 80 Tydzień Miłosierdzia.

     Dzisiaj po Mszach Św. jest przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne, które prowadzi Caritas. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

     Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i  wieczorem o godz. 1800(oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Pobranie deklaracji i uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji będzie na Mszy Świętej wieczornej. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa przez 9 miesięcy i polega na codziennym rozważaniu jednej tajemnicy różańcowej, odmówieniu „Ojcze nasz”, 10 „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu” oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie postanowienie.
  • W środę – Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się też Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  • Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedziele, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca przeznaczone są na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– DSM i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Ministranci w środę o godz. 1845.

– Lektorzy w środę o godz. 2000.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.

– Wyjście na Dekanalne Czuwanie Młodzieży do Świniarska w piątek o godz. 1930.

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszły wtorek 16 kwietnia po Mszy Świętej
 2. Za dwa tygodnie w niedzielę Dobrego Pasterza 21 kwietnia słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa, znany biblista, wykładowca UPJPII, autor wielu książek i publikacji.
 3. Również za dwa tygodnie w niedzielę 21 kwietnia będzie organizowana zbiórka do puszek na kosztowne leczenie i rehabilitacje dla naszej małej parafianki – dwuletniej Emilki Zając.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.