page-header

6. Niedziela Wielkanocna – 2024.05.05

Informacje Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
2024-05-05

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie – bo z bólem serca trzeba stwierdzić, że dzieci i młodzieży jest bardzo mało. Dlatego pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym katechecie Ks. Filipie w dniu imienin
  • W środę Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika – Patrona Polski. W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo Majowe i Nowennę w tym dniu poprowadzi nasz Chór Parafialny.
  • W piątek – rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary zbierane na tace tak jak w każdą II niedzielę miesiąca przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej w sali na plebanii.

– Ministranci i Lektorzy w środę zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i Nowennę.

– DSM i Schola Dziecięca w piątek o godz. 1530.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Jest dla dzieci zaś jestPromyczek, Promyczek Dobra. Jest też majowy numer Rycerza Niepokalanej. Mamy duży wybór prasy katolickiej, dlatego więcej czytajmy, zachęcajmy do czytania dzieci i młodzież, bo czym się karmimy, co czytamy, co oglądamy to tym przesiąkamy, zaczynamy tak myśleć i w końcu taka żyjemy.
 2. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Filipowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.