page-header

7. Niedziela Wielkanocna – 2024.05.12 – Wniebowstąpienie Pańskie

Informacje Duszpasterskie
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2024-05-12

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwa Majowe są o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. Codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630, w środę wyjątkowo o godz. 600, a w sobotę o godz. 800 . Wieczorem Msze Święte będą codziennie o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
 • We wtorek – święto Św. Macieja, Apostoła
 • W środę – w łączności z Nab. Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – Patrona Polski. Polecajmy w naszych modlitwach pasterza naszej Diecezji Ks. Bpa Andrzeja Jeża, w dniu Jego imienin.
 • W piątek – Po Mszy Świętej rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Ducha Świętego. Oprawę liturgiczna Mszy Świętej i czuwania poprowadzi Chór Parafialny oraz Schola Młodzieżowa
 • W sobotę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia młodzieży i dzieci działających przy naszej Parafii w wakacyjnej Oazie przez ofiarę do puszek. Zachęcamy również do oddania głosu na projekt do budżetu obywatelskiego, z którego będzie sfinansowana gra terenowa mająca na celu aktywne poznanie obiektów naszej parafii. Głosować mogą wszyscy pełnoletni. Prosimy zabrać swój numer Pesel. Szczegółowe informacje będą na plakatach.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek o godz. 1830.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej w sali na plebanii.

DSM i Schola Dziecięca w piątek o godz. 1630.

– Ministranci i Lektorzy w piątek zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i Mszę Św.

 1. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii będzie za dwa tygodnie w niedzielę 26 maja, a rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV będzie za trzy tygodnie w niedzielę 2 czerwca. Uroczystości będą na Mszy Świętej o godz. 1130.
 2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Biczyc Dolnych na Osiedle Łąki do placu przy domu Państwa Rusyniak. I – ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II – ołtarz przy blokach na Nowym Osiedlu przy granicy Biczyce-Niskowa, III – ołtarz przy głównej drodze koło Dako, a IV – na placu przy domu Państwa Rusyniak.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. W minionym tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności w wieku 79 lat + Andrzej Rymarczyk z Biczyc Dolnych.