page-header

5. Niedziela Wielkiego Postu – 2024.03.17

Informacje Duszpasterskie
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-03-17

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). Po Mszach Świętych będzie Nowenna w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez wstawiennictwo św Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci.      

o godz. 1730– dla wszystkich.

o godz. 1900 przeżywać będziemy Misterium Męki Pańskiej w plenerze. Naszym przewodnikiem będzie Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec.

Rozpoczęcie w naszym kościele, a następnie wyruszymy drogą krzyżową, by zakończyć Misterium na parafialnym cmentarzu. Zapraszamy na to Misterium Męki Pańskiej całą Parafię, rodziny z dziećmi, zapraszamy młodzież. Zabierzmy lampiony i znicze, które potem możemy zostawić na grobach naszych bliskich na cmentarzu. W kościele w czasie   Misterium, będzie też udzielana Komunia Św.

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – Uroczystość św. Józefa , Oblubieńca N.M.P. Msze Św. o godz. 630 i 1800. O godz. 1730 będzie modlitwa Różańcowa prowadzona przez Grupę – Mężczyzn św. Józefa
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Przed Mszą Św. o godz. 1130 poświecenie Palm i procesja z Palmami. Najpiękniejsze wykonane własnoręcznie Palmy zostaną nagrodzone. Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1930.

– Spotkanie Grupy Mężczyźni Św. Józefa we wtorek po Mszy Świętej wieczornej

– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie

 1. Do czwartku jest wystawiony kosz z tyłu kościoła obok dużego drewnianego krzyża. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć potrzebujących to prosimy zostawiać dary w tym koszu, czy to przejeżdżając obok kościoła, czy przychodząc na Mszę lub adorację. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób najbardziej potrzebujących. Przynosimy produkty żywnościowe trwałe – konserwy, słoiki, zapakowane produkty, słodycze, środki czystości, środki higieny. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu można już składać wypełnione karty zgłoszeń wraz z wpłatą na Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Lubelskiej, która jest w dniach 3- 5 maja 2024 r. Karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie internetowej Parafii; można ją też zabrać z zakrystii lub kancelarii. Karty zgłoszeń składamy ostatecznie do 5 kwietnia 2024 r
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.