page-header

4. Niedziela Wielkiego Postu – 2024.03.10

Informacje Duszpasterskie
4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE
2024-03-10

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare – Raduj się Jerozolimo. Dzisiaj także rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które następnie będą kontynuowane od piątku do przyszłej niedzieli. W naszej wspólnocie parafialnej witamy Ks. Artura Mularza – Dyrektora Wydziału do spraw Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Prośmy Pana Boga o jak najlepsze owoce tych rekolekcji w naszym życiu, w naszych rodzinach i całej naszej Parafii, a także prośmy o światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty.

  1. Msze Święte w tym tygodniu będą do czwartku włącznie o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800. Jutro przed Mszą Świętą wieczorną rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Św. Józefa.

W czasie rekolekcji Msze Święte będą w piątek i sobotę rano o godz. 800 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich i wieczorem w piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. W przyszłą niedzielę zakończenie rekolekcji. Msze Święte z nauką i błogosławieństwem rekolekcyjnym będą tak jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000,1130 i po południu bezpośrednio po Gorzkich Żalach..

Rekolekcyjna Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 730 i o godz. 1730 – dla wszystkich

o godz. 1930– dla młodzieży uczącej się, studiującej i pracującej. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakram. bierzmowania z klas VII i VIII.

Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym są dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 1500.

W tym czasie swoje rekolekcje mają także dzieci ze Szkół Podstawowych w Biczycach Dolnych i Niskowej

W Piątek o godz. 930 – Nauka rekolekcyjna dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej klasy I-V, a o godz. 1100 – Nauka rekolekcyjna dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej klasy VI-VIII.

W sobotę o godz. 1030Msza Św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich Dzieci ze Szkół Podstawowych klasy I-VIII. Wcześniej możliwość spowiedzi świętej dla dzieci.

Rekolekcyjna spowiedź będzie w sobotę od godz. 900 – 1030 i

 po południu od godz. 1600-1700.

W sobotę o godz. 1800 zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną rekolekcyjną adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tych Rekolekcjach wszystkich Parafian. Niech to będzie czas Rekolekcji Wielkopostnych przeżywanych rodzinnie. Szczegółowy program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej Parafii i do pobrania na ulotkach

  1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Nowennie w sali na plebanii.

– Ministranci w środę o godz. 1845.

– Lektorzy w środę o godz. 1930.

  1. We czwartek na godz. 1630 zapraszam uczniów klasy VII ze Szkoły Podstaw. w Biczycach Dolnych na katechezę powtórkową prze sakramentem bierzmowania. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.