page-header

3. Niedziela Wielkiego Postu – 2024.03.03

Informacje Duszpasterskie
3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-03-03

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo.  

o godz. 1730 – dla wszystkich.

o godz. 1930– prowadzona przez młodzież. Zapraszamy Młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII – wraz z rodzicami. W czasie tej Drogi Krzyżowej będzie poświęcenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i uroczyste nałożenie krzyży przez rodziców. Zapraszamy także tych wszystkich dorosłych, którzy może dłużej pracują, aby też mogli być na Drodze Krzyżowej

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto św. Kazimierza Królewicza.
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w dalszym ciągu na kosztowne prace przy parkingu po drugiej stronie drogi, które chcemy na wiosnę rozpocząć. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, a następnie będą od piątku 15 marca do niedzieli 17 marca. Rekolekcje poprowadzi w tym roku Ks. Artur Mularz – Dyrektor Wydziału do spraw Nowej Ewangelizacji z Tarnowa. Msze Święte w przyszła niedzielę z nauką rekolekcyjną dla wszystkich będą o godz. 800, 1000, 1130 i po południu po Gorzkich Żalach. Na Mszę Świętą o godz. 1130zapraszamy szczególnie małżeństwa z dziećmi. Gorzkie Żale z Rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym o godz. 1500.

Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tych Wielkopostnych Rekolekcjach. Twórzcie dobry klimat Rekolekcji w Waszych rodzinach, bo w tym czasie będą także Rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych w Biczycach Dolnych i Niskowej.. Niech to będzie czas Rekolekcji Wielkopostnych przeżywanych rodzinnie. Tak zaplanujmy ten czas, byśmy mogli w pełni wziąć udział w tych naukach rekolekcyjnych, pamiętając też o tej powinności moralnej i trosce o rozwój swojej wiary; bo przecież każdy z nas, każdy chrześcijanin jest zobowiązany raz w roku wziąć udział w Rekolekcjach i byłoby to poważnym grzechem zaniedbania, gdybyśmy z tej możliwości z własnej winy nie skorzystali. Program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej, a także będzie do pobrania w tygodniu na specjalnych ulotkach.

 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Parafialny Oddział Caritas we wtorek po Mszy Świętej w sali na plebani.

– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszły wtorek 12.03. po Mszy Św. wieczornej
 2. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej w kościele będzie spotkanie na katechezie powtórkowej uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Niskowej wraz z rodzicami.
 3. Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Jest marcowy numerRycerza Niepokalanej, a dla dzieci jest Rycerzyk, Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w tym i poprzednim tygodniu.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.