page-header

5. Niedziela Zwykła – 2024.02.04

Informacje Duszpasterskie
5. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-02-04

Informacje Duszpasterskie

V Niedziela zwykła – 2024-02-04

 

 •    Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku)  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)
 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 • We wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
 • W środę po Mszy Świętej i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.
 • W przyszłą niedzielę – Przypada Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy Świętych modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących z naszej Parafii. Po każdej Mszy Świętej będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa przygotowującego do przeżywania Wielkiego Postu.
 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę tak jak w każdą II niedziele miesiąca będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Parafii, a także na ubezpieczenia budynków kościelnych. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru  w poniedziałek o godz. 1900.

– Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Ministranci w środę o godz. 1700.

– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900 w sali na Plebanii.

– Lektorzy środę o godz. 2000.

 1. W piątek o godz. 1900 w sali Ks. Prof B. Kumora będzie spotkanie Grupy – Mężczyźni św. Józefa. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieli by się formować w tej Grupie. Wielu brało udział w oddaniu 33- św. Józefowi, ale zapraszamy także tych, którzy nie brali udziału w tym oddaniu. Mogą przyjść mężowie i żyjący samotnie, a także młodzież męska. Informowaliśmy o tym także w czasie kolędy. Dzisiaj bardzo potrzeba nam mocno uformowanych mężczyzn, którzy naprawdę żyją wiarą na co dzień, realizują swoje powołanie i wpatrzeni w przykład św. Józefa odnawiają siebie, swoje rodziny, parafię, a także naszą Ojczyznę.
 2. W sobotę o godz.800 wyjazd młodzieży na zimową Oazę, pakowanie bagaży od godz. 740.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Jest lutowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Bernadecie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. Informacja o zapisach do Przedszkola Freblowskiego w N. Sączu jest na tablicy ogłoszeń.