page-header

2. Niedziela Wielkiego Postu – 2024.02.25

Informacje Duszpasterskie
2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-02-25

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 oprócz poniedziałku, a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.        

o godz. 1730 – dla wszystkich.

o godz. 1930– prowadzona przez młodzież. Zapraszamy Młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII. Zapraszamy także tych wszystkich dorosłych, którzy może dłużej pracują, aby też mogli być na Drodze Krzyżowej

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1630 będzie Droga Krzyżowa i Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 800.Wcześniej o godz. 730 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową, którą poprowadzi jak co miesiąc Rycerstwo Niepokalanej.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. Po Mszach Św. możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes
 2. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.
 3. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru o godz. 1900.

– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.

– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie.

– Ministranci w Środę po Nowennie o godz. 1845, a Lektorzy o godz. 2000.

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych można już nabywać u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela, a dla dzieci jestRycerzyk, Promyczek i Promyczek Dobra.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Msze Święte Gregoriańskie za + Waldemara Wójs i + Leszka Pasionek rozpoczną się jutro 26 lutego poza parafia.