page-header

1. Niedziela Wielkiego Postu – 2024.02.18

Informacje Duszpasterskie
1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-02-18

Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 6:30 w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę oraz wieczorem o godz. 18:00 poniedziałek, środę i piątek.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

o godz. 16:30 – szczególnie dla dzieci

o godz. 17:30 – dla wszystkich

o godz. 19:30 – prowadzona przez młodzież

W Niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą o godz. 1500 z kazaniem pasyjnym       i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa. 

Kazania Pasyjne głosi w tym roku Ks. Piotr Ścipień ze Świniarska

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych, niech to będzie jednym z naszych postanowień wielkopostnych. Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy w Drogach Krzyżowych dla Młodzieży, a dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczą w Drogach Krzyżowych dla dzieci.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

✓ W Środę – Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

✓ We Czwartek – Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła

✓ W Piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

✓ W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentesbędą za dwa tygodnie w niedzielę 3 marca. W przyszła niedziele na prośbę rodziców, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w kosztownym leczeniu ich córeczki Wiktorii Wróbel. Rodzice mają pozwolenie Ks. Biskupa Ordynariusza na przeprowadzenie takiej zbiórki.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych można będzie nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
  2. Nasza Parafia organizuje w dniach 3-5 maja 2024 r. Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Ziemi Lubelskiej. W programie m.in. modlitwa w sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy,zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, zwiedzanieurokliwej starówki Lublina, zamkowej Kaplicy Trójcy Świętek z unikatowymi freskami bizantyjsko-ruskimi, pobyt w jednym z najważniejszych uzdrowisk w Polsce Nałęczowie, zwiedzanie Pałacu Zamoyskich w Kozłówce nazywanego „Polskim Wersalem”, a także modlitwa w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. W ostatnim dniu zwiedzanie i pobyt w urokliwym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Szczegółowy program pielgrzymki jest na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Wszelkich szczegółowych informacji udziela ks. Proboszcz. Zapisy w kancelarii lub zakrystii po Mszach Świętych.
  3. Sądeckie Hospicjum Domowe zachęca do włączenia się w Akcję –„Nietrafiony Prezent”. Taki ofiarowany prezent trafia na loterie fantową, z której dochód przeznaczony jest na rzecz podopiecznych tego hospicjum domowego. Szczegółowe informacje na plakacie.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość NiedzielnyNiedziela. a dla dzieci jest Rycerzyk NiepokalanejPromyczek Promyczek Dobra.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty.
  6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.