page-header

4. Niedziela Zwykła – 2024.01.28

Informacje Duszpasterskie
4. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-01-28

Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku), a w piątek i sobotę o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty)

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
W poniedziałek – święto rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
W środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We czwartekprzypada I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej będzie spotkanie młodzieży w grupach w sali na plebanii, a rodzice będą mieć swoje spotkanie w kościele. Na spotkaniu podamy też informacje związane z bierzmowaniem. Prosimy wszystkich o obecność. Młodzież niech skorzysta wcześniej ze spowiedzi świętej.
W piątekŚwięto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)Msze Św. z poświęceniem Gromnic będą o godz. 8:00, 16:30 i 18:00.  W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca. Pamiętajmy o naszym dziękczynieniu za 10 lat wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i skorzystajmy z sakramentu pokuty, by w I piątek przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
Dzieci w I piątek zapraszamy na Mszę Święo godz. 16:30.
W sobotę Wspomn. Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Przypada także I sobota. MszaŚw. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 8:00, a wcześniej o godz. 7:30 będzie Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Z racji wspomnienie św. Błażeja będzie też błogosławieństwo gardeł.
W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 8:00.
2. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17:00, a w piątek od godz. 16:00.
3. W piątek 2 lutego o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Kolęd z rozważaniami prowadzony przez nasz Parafialny Chór – Z radością w duszy. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy, adoracji Pana Jezusa i śpiewu kolęd w tym ostatnim dniu okresu kolędowego. Doceńmy wysiłek naszego Parafialnego Chóru, który ubogaca liturgię podczas różnych uroczystości i przyjdźmy licznie na to modlitewne spotkanie.
4. Spotkania Grup parafialnych:
– Próba chóru  w poniedziałek o godz. 19:00.
– Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca w środę o godz. 16:30.
– Ministranci w środę o godz. 17:00.
5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych informuje, że wdniach od 5 lutego do 1 marca 2024r. prowadzone będą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z rocznika 2018 oraz do klasy I Szkoły Podstawowej z rocznika 2017.
6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
8. Od 31 stycznia do 29 lutego lutego poza Parafia będą sprawowane Msze Święte Gregoriańskie za + Grażynę Brdej.