page-header

3. Niedziela Zwykła – 2024.01.21

Informacje Duszpasterskie
3. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-01-21

Do czwartku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy w tej ważnej intencji. Módlmy się także o jedność i zgodę w naszych rodzinach, parafii, a przede wszystkim w naszej Ojczyźnie.

 • Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).
 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 • W piątek – wspomnienie Świętych. Tymoteusza i Tytusa biskupa. Przed Mszą Świętej wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Świętej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • W sobotę – przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu.
 • W przyszłą niedziele przeżywać będziemy rocz. poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru  w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek o godz. 1830 w sali na Plebanii.

– Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca w środę o godz. 1630.

Ministranci w środę o godz. 1845.

– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900 w sali na Plebanii.

– Lektorzy w środę o godz. 2000.

– Zajęcia sportowo rekreacyjne we czwartek o godz. 1900. (sala gimnastyczna)

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 2000.

 1. Spotkanie Grupy – Mężczyźni Św. Józefa będzie w piątek 9 lutego na plebanii o godz. 1900.
 2. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie w ubiegłą niedzielę Dnia Seniora – Członkom Parafialnego Zespołu „Caritas”, właścicielom Domu Weselnego Casablanca, Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych, które przedstawiły jasełka i wielu ludziom dobrej woli. Cieszymy się i dziękujemy za tak liczną obecność – Seniorom, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Szafarzom. Bardzo miłą niespodzianką była na spotkaniu wizyta ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża
 3. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, rozmowę i wielką gościnność. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę Świętą w intencji odwiedzonych po kolędzie rodzin.
 4. W okresie od 1 stycznia do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.