page-header

1. Niedziela Zwykła – Niedziela Chrztu Pańskiego – 2024.01.07

Informacje Duszpasterskie
1. NIEDZIELA ZWYKŁA
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
2024-01-07

Kościół katolicki obchodzi dzisiaj w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy.

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800  we wtorek, środę i piątek.

 

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
  • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • W piątek – po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. W przyszłą niedzielę organizujemy spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z naszej Parafii najpierw na Mszę Świętą o godz. 1130 w naszym kościele, a później na spotkanie w Domu Weselnym – Casablanka. Rozpoczęcie modlitwą, później obiad, następnie przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i wspólne kolędowanie. Dla tych Seniorów, którzy mają problem z chodzeniem czy z dojazdem, prosimy by pomoc im w dotarciu do kościoła i później do Domu Weselnego – Casablanka. Na spotkanie zapraszamy również Parafialny Zespół Caritas, Parafialną Radę Duszpasterska i Ekonomiczną oraz Nadzwycz. Szafarzy Eucharystii.
  2. Osoby, które zapisały się na organizowaną przez naszą Parafię 11 dniową autokarową Pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy w dniach od 3 do 13 lipca 2024 i pobrali kartę zgłoszenia, proszeni są o wpłatę zaliczki na wskazane konto na umowie do 15 stycznia 2024 r. Podpisane umowy i karty zgłoszenia proszę o składanie do ks. proboszcza do przyszłej niedzieli włącznie. Jeśli na jednej umowie jest wpisane małżeństwo, to proszę o podpis obydwu małżonków. Podpisaną umowę warto sobie skserować i kopie zostawić u siebie.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana tradycyjnie „Kolędą”. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…./ Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie, to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawiły się bardzo ciekawe tygodniki oprócz znanego nam dobrze Gościa Niedzielnego, w którym mamy informacje także z naszej diecezji, są tygodniki Idziemy oraz Dla dzieci jest Promyczek i Promyczek Dobra. Jest także styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci. Warto częściej wziąć do ręki dobrą książkę religijną, czy prasę katolicką, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i umieć w świetle wiary patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i dokonujące się w niej zmiany. Bo co człowiek czyta, co ogląda, to tak zaczyna myśleć, wartościować, a w końcu tak też zaczyna żyć. Widzimy, że ludzie mniej czytają, bardziej rządzi kultura obrazkowa – telewizja i internet. Dlatego powracajmy do czytania i uczmy tego dzieci i młodzież. Są jeszcze długie wieczory, mamy wiele czasu, to może ograniczmy oglądanie telewizji i siedzenie przed komputerem, a sięgajmy częściej po dobrą książkę religijną i prasę katolicką.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym i za złożone ofiary na kwiaty.
  6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Czesław Fałowski z Biczyc Dolnych.