page-header

2. Niedziela Zwykła – 2024.01.14

Informacje Duszpasterskie
2. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-01-14

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 oprócz soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – Wspomnienie Św. Antoniego, opata. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedziele przeżywać będziemy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Przypada także Dzień Babci.
 1. W poniedziałek próba Chóru o godz. 1900.
 2. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawiły się bardzo ciekawe tygodniki oprócz znanego nam dobrze Gościa Niedzielnego, w którym mamy informacje także z naszej diecezji, są tygodniki Idziemy oraz Dla dzieci jest Promyczek i Promyczek Dobra. Jest także styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci. Warto częściej wziąć do ręki dobrą książkę religijną, czy prasę katolicką, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i umieć w świetle wiary patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i dokonujące się w niej zmiany.
 4. W tym tygodniu w sobotę kończymy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie „Kolędą”. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…./
  Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii (kliknij tutaj). Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie, to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.
 5. W niedzielę 28 stycznia o godz. 1600 w kościele parafialnym w Świniarsku odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu ARKA NOEGO. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii w Świniarsku. Dzieci do lat 14 mają wejście darmowe. Szczegóły na plakacie.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.