page-header

1. Niedziela Adwentu – 2023.12.03

Informacje Duszpasterskie
1. NIEDZIELA ADWENTU
2023-12-03

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800. W soboty Roraty będą jedne o godz. 800. Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, by czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotować się na przyjście Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie uroczyste przyjęcie nowych ministrantów. Po zakończonej Eucharystii, zapraszamy rodziców nowo-przyjętych ministrantów na wspólne spotkanie w sali na plebanii.
  • We czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, przypada też I czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej. Na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszę Świętą zapraszamy także rodziców.
  • W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. będą o godz. 800, 1630 i 1800. O godz. 1730 rozpocznie się Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Rycerzy Niepokalanej – w VII rocznice powstania w naszej parafii Koła Rycerstwa Niepokalanej i Róże Różańcowe. Różaniec w tym dniu niech poprowadzi Róża rodziców za dzieci. Po Mszy Św. o godz. 1800 będzie wspólna adoracja i uroczyste zawierzenie uczestników Rekolekcji – Oddanie 33 św. Józefowi. Śpiew na Mszy Świętej i czuwaniu poprowadzi nasz Parafialny Chór.
  • W sobotę – Roraty o godz. 8.00. W sobotę przed południem będzie także Mikołajkowy wyjazd do Muszyny-Złockie, dzieci i młodzieży działających w Grupach Parafialnych LSO, DSM i Grupy Młodzieżowej.
  • W przyszłą niedzielę tak jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można już nabyć dzisiaj po Mszach Świętych.
 3. Dzisiaj uroczyście poświęcamy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Opłatki od jutra będą roznosić Siostry Zmartwychwstanki do naszych domów. Siostry rozpoczną od Niskowej, a potem Biczyce Dolne. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na utrzymanie Domu Sióstr w naszej parafii i na cele Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Za wszelkie wsparcie naszych Sióstr składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W sobotę w kościele na Strzygańcu o godz. 9.00 będzie błogosławieństwo nowych Lektorów z naszego Dekanatu Nowy Sącz- Zachód.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Nasza Parafia organizuje od 3 do 13 lipca 2024 roku 11 dniową autokarową Pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy. Bardzo ciekawy program i dobrze ułożony, a w programie min: we Francji Paray le Monial (związane z objawieniami św. Małgorzacie Marii Alacoque, i praktyką I piątków), malownicze Rocamadour, Lourdes, La Salette (związane z objawieniami Maryjnymi), Nevers (gdzie żyła w klasztorze św. Bernadetta Soubirous), oraz Ars (św. Jan Vianney) i w Hiszpanii zwiedzanie Saragossy z sanktuarium Matki Bożej del Pilar, zwiedzanie Barcelony, zorganizowany wypoczynek w Tossa del Mar jednym z najpiękniejszych miejsc na wybrzeżu Costa brava z rejsem statkiem po Morzu Śródziemnym oraz sanktuarium Maryjne w Montserrat koło Barcelony. Koszt to 4790,- zł + 150 euro na wstępy. Są już do pobrania karty, szczegółowe informacje i program pielgrzymki. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest także na stronie internetowej.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie w poniedziałek 4 grudnia o godz. 1800.