page-header

33. Niedziela Zwykła – 2023.11.19

Informacje Duszpasterskie
33. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-11-19

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Świętych przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą „chlebki miłosierdzia”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dzisiaj także przeżywamy Światowy dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Różaniec z wypominkami jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 1730.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • We wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Światowy dzień Życia Kontemplacyjnego.
  • W środę – wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tej racji dziękujemy Siostrze Emilii naszej organistce za codzienne posługiwanie podczas Mszy Świętych i Nabożeństw. Dziękujemy również Chórowi Parafialnemu i Scholi za piękny śpiew i ubogacanie liturgii podczas różnych uroczystości. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników wietnamskich. Wyjątkowo w piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się czuwanie ze św. Józefem w ramach oddania 33-św. Józefowi. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian.

Pod chórem są jeszcze materiały do rozważań Oddanie 33-św Józefowi na najbliższy tydzień, kto jeszcze nie pobrał może je dziś zabrać.

 • W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie

– Aspiranci we czwartek o godz. 1630.

– Ministranci we czwartek o godz. 1830.

 1. W najbliższą sobotę 25 listopada w Tarnowie odbędzie się II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Z naszego dekanatu organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Tarnowa. Członków naszej Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Osoby, które pragną wybrać się na to spotkanie proszę o kontakt z ks. Proboszczem do jutra do Mszy Świętej wieczornej.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.