page-header

32. Niedziela Zwykła – 2023.11.12

Informacje Duszpasterskie
32. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-11-12

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Różaniec z wypominkami  jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 1730.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku)  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto Ruchu Czystych Serc. Módlmy się za młodzież, której patronuję bł. Karolina, bo przykład i wstawiennictwo bł. Karoliny jest tak bardzo młodzieży we współczesnym świecie potrzebne.
 • W sobotę o godzinie 20.30 odbędzie się czuwanie ze św. Józefem. Zapraszamy nie tylko uczestników oddania 33, ale również wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież. Będzie obecna schola, która wprowadzi nas w klimat modlitwy. Czuwanie zakończymy apelem Jasnogórskim.

Pod chórem są jeszcze materiały do rozważań Oddanie 33 św Józefowi do najbliższej soboty, kto jeszcze nie pobrał może je dziś zabrać.

 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy dzień Ubogich
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. Spotkanie Klubu Seniora będzie w poniedziałek o godz. 16.00 w sali ks. Prof. Bolesława Kumora. W czasie spotkania będzie wyświetlany film o św. Stanisławie Papczyńskim. a później o godz. 17.30 będzie w naszym kościele wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie wyjątkowo w przyszłym tygodniu we wtorek 21 listopada.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.