page-header

31. Niedziela Zwykła – 2023.11.05

Informacje Duszpasterskie
31. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-11-05

Różaniec z wypominkami  jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 17:30.

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30 (oprócz wtorku i środy), a w sobotę o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
 • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W piątek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Przypada także 105 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu z dar wolności i w naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, byśmy mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju. Na Mszy Świętej o godz. 800 modlić się będziemy w tych intencjach, prosząc o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie oraz by zawsze była kierowana przez ludzi odpowiedzialnych i ludzi sumienia. Wcześniej o godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową za naszą Ojczyznę – zapraszamy
 • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. W tym miesiącu na prace związane z wykonaniem zabudowanego śmietnika oraz chodnika przy naszym parafialnym cmentarzu. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 • W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Aspiranci w środę o godz. 1630.

– Ministranci w środę o godz. 1845.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. W środę po Mszy Świętej w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie ze Słowem Bożym. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 800 będzie krótkie czuwanie modlitewne osób biorących udział w Oddaniu 33 – Św. Józefowi. Wiele osób rozpoczęło wczoraj tą drogę formacji. A jeśli ktoś chciałby się dołączyć, to jeszcze dzisiaj można pobrać materiały. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych do podjęcia tej formacji, a szczególnie zapraszamy mężczyzn i młodzież, dla których św. Józef może być pięknym wzorem i orędownikiem.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Od soboty 11 XI poza parafią rozpoczynają się Msze Św Gregoriańskie za + Grażynę Wastag.