page-header

29. Niedziela Zwykła – 2023.10.22

Informacje Duszpasterskie
29. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-10-22

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i tą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

     Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą rano o 630 (oprócz poniedziałku), a w piątek o godz. 900 i codziennie wieczorem o godz. 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – przeżywamy 21 rocznicę śmierci Ks. Prof. Bolesława Kumora
  • W środę – W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Nowennę i Różaniec poprowadzi Chór Parafialny
  • We czwartek – Wspomnienie Bł. Matki Celiny Borzęckiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek.
  • W piątek – Patronalne Święto Zespołu Szkolno_Przedszkolnego w Niskowej. Msza Św. w naszym kościele o godz. 900. Zapraszamy całą społeczność Szkoły i wszystkich Parafian.
  • W sobotę – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Św. wieczornej.

– Aspiranci we czwartek o godz. 1630.

– Ministranci w czwartek o godz. 1845.

 1. W czwartek o godz. 1900 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej. Proszę o obecność wszystkich Członków Rady Ekonomicznej.
 2. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są – tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych.

Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w I przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

Dzisiaj młodzież rozprowadza znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na działalność Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.

 1. W przyszły poniedziałek 30 października organizujemy spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Będą dodatkowi kapłani z sąsiednich parafii, dlatego skorzystajmy wszyscy, by można było zyskiwać odpusty za zmarłych i pomagać duszom czyśćcowym. Zachęcamy także dzieci, które korzystają ze spowiedzi na I piątek, aby także przystąpiły w tym dniu do sakramentu pokuty.

         Spowiedź będzie od godz. 1600 1800.

 1. W I sobotę listopada rozpoczniemy Oddanie 33 – Św. Józefowi. Jest to 33-dniowa indywidualna formacja, która pomoże nam wejść w doświadczenie takiej osobistej relacji z Panem Bogiem wpatrując się we wzór i przykład św. Józefa. (Podobne rekolekcje przeżywaliśmy w ubiegłym roku Oddanie 33 – z Maryją).  Rozpoczęcie tej formacji będzie miało miejsce w sobotę 4 listopada, a uroczyste oddanie odbędzie się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tej formacji wszystkich Parafian – młodszych i starszych, a szczególnie zapraszamy mężczyzn i młodzież, dla których św. Józef może być pięknym wzorem i orędownikiem. Ze względów organizacyjnych, by przygotować materiały, prosimy o wpisanie się na listę, która jest na stoliku z tyłu kościoła.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.