page-header

28. Niedziela Zwykła – 2023.10.15

Informacje Duszpasterskie
28. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-10-15

Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życiaWstawiennictwu Św. Jana Pawła II polecajmy całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież. Za wszystkie rodziny i o świętość życia będziemy się modlić dzisiaj na Nabożeń. Różańcowym o godz. 16:00, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, a także do odmawiania Różańca wspólnie w naszych rodzinach.

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o 630  i wieczorem o 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W środę – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień Służby Zdrowia. W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • W przyszłą niedzielę – przypada Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Św. wieczornej.

– Aspiranci we czwartek o godz. 1700.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po Mszach Św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to nazwane jest żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II, które wspiera młodych ludzi zwłaszcza z rodzin wielodzietnych, zarówno duchowo, jak i materialnie poprzez stypendia.
 2. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są – tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w pierwszym przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

 1. W przyszłą niedzielę i w niedziele za dwa tygodnie młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać znicze, które zapalimy na grobach bliskich.
 2. Przez cały miesiąc październik trwa akcja pomocy charytatywnej dla misji– wiercenie studni w Czadzie– w postaci zbiórki telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów (nie ważne czy działające, czy zepsute). Można je przynosić i wrzucać do pudła znajdującego się z tyłu kościoła przy tablicy ogłoszeń do końca października.
 3. W sobotę 28 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego odbędzie się w Bobowej XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w hali znajdującej się przy Szkole Podstawowej, a zakończy wspólną modlitwą Różańcową. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd autokarem na to spotkanie, dlatego proszę do środy o zgłoszenie się chętnych osób z Róż Różańcowych.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej