page-header

27. Niedziela Zwykła – 2023.10.08

Informacje Duszpasterskie
27. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-10-08

Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie jest o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:00. Bądźmy liczniej na Nabożeństwach Różańcowych, zachęcajmy naszych domowników, a zwłaszcza dzieci i młodzież. W czasie Nabożeństw Różańcowych jest także udzielana Komunia Święta.

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą o 630  i codziennie wieczorem o 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – W łączności z Nab. Różańcowym Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • W sobotę – Przeżywamy Dzień Nauczyciela. Na Nabożeństwie Różańcowym i Mszy Świętej modlić się będziemy za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów ze Szkół Podstawowych w Biczycach Dolnych i Niskowej, a także przedszkolaków na wspólną modlitwę za swoich nauczycieli i wychowawców. Różaniec niech poprowadzą Nauczyciele.
  • W przyszłą niedziele jest obchodzony w Polsce Dzień Papieski – Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Parafialny Oddział Caritas we wtorek po Mszy Św. wieczornej.

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna – spotkanie ze Słowem Bożym w środę po Mszy Św. wieczornej.

– Aspiranci we czwartek o godz. 1700.

– Ministranci we czwartek o godz. 1845.

 1. Przez cały miesiąc październik trwa akcja pomocy charytatywnej dla misjiwiercenie studni w Czadzie – w postaci zbiórki telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów (nie ważne czy działające, czy zepsute). Można je przynosić i wrzucać do pudła znajdującego się z tyłu kościoła przy tablicy ogłoszeń. Zbiórka trwa do końca października.
 2. Jutro o godzinie 16:30 uczniowie klas 8 wyjadą z parkingu przy kościele na Rekolekcje do Gródka nad Dunajcem. Kandydatów do Bierzmowania obejmijmy modlitwą.
 3. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę na godzinę 21:00 zapraszamy na apel połączony z modlitwą za Ojczyznę przed nadchodzącymi wyborami. Niech nasza modlitwa przerodzi się w postawę odpowiedzialnego podejścia do głosowania, by chronić chrześcijańskie wartości w naszym kraju.
 4. Informacja o zapisach do Żłobka „Wesołe Krasnoludki” w Biczycach Dolnych (na zakręcie za zajazdem) jest na tablicy ogłoszeń.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.