page-header

25. Niedziela Zwykła – 2023.09.24 – Uroczystość odpustowa ku czci Św Stanisława Kostki

Informacje Duszpasterskie
25. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-09-24
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Św. Stanisława Kostki. Opiece i orędownictwu naszego Patrona zawierzamy całą naszą Parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, a w sposób szczególny polecajmy naszą ojczyznę.

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi Wojciechowi Wernerowi za posługę słowa dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych w czasie  Uroczystości Odpustowej i wczoraj na Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
 • W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 • W piątek – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Świętej Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, na które bardzo serdecznie zapraszamy
 • W sobotę – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. W niedzielę godz. 1600 będzie pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Matka Boża wielokrotnie wzywała nas do modlitwy różańcowej, ukazując różaniec jako ratunek dla nas, dla naszych rodzin i ratunek dla całego świata. Dlatego ożywmy naszą modlitwę różańcową, bądźmy liczniej na Nabożeństwach Różańcowych, zachęcajmy naszych domowników, a zwłaszcza dzieci i młodzież, dla których bądźmy wzorem i przykładem.
 1. W przyszła niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka, to spotkanie będzie przy dobrej kawie i herbacie oraz ciastku. Po zakończonym spotkaniu będziemy wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500. Dzieci na Mszy Świętej otrzymają Różańce. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, tak zaplanujmy czas byśmy byli wszyscy i na spotkaniu i na Mszy Świętej, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poproście dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie nasze siostry zaopiekują się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie rozpoczęli przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka.
 2. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630

– Aspiranci  w środę o godz. 1700

– Grupa Biblijna (Spotkanie ze Słowem Bożym) w środę o godz. 1900 w sali na Plebanii

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej będzie w najbliższy piątek 29 września o godz. 1900 w sali na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich Członków Rady.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z naszej parafii rozprowadza pierniki, które sami wypiekali w pięknych opakowaniach. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na działalność Grupy młodzieżowej.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w strojeniu i przygotowaniu naszej świątyni na Uroczystość Odpustową. Dziękuję Paniom pracującym w kuchni, za przygotowanie spotkania dla kapłanów naszego dekanatu. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu agapy dla dziecięcych Zespołów Regionalnych w piątek i w sobotę dla młodzieży z naszego dekanatu. Bóg zapłąć
 4. Nasza Parafia organizuje w dnach 7-8 października 2023 r. (sobota-niedziela) Pielgrzymkę po Sanktuariach Beskidu Żywieckiego, Makowskiego i Śląskiego. W programie m.in. klasztor cystersów i sanktuarium Matki Bożej w Szczyrzycu. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie i namaszczenie olejkiem radości, wyjazd na Górę Żar i modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku. Nocleg w domu rekolekcyjnym Księży Michalitów i wieczorem wspólne spotkanie przy ognisku. Pobyt w Żywcu, Wiśle, w Skoczowie, gdzie miało miejsce spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, Bielsko Biała i Kęty, gdzie są nasze Siostry Zmartwychwstanki i gdzie jest w kościele Grób bł. s. Celiny Borzęckiej. Całkowity koszt pielgrzymki to 350,- zł. od osoby. W tym jest koszt autokaru, noclegu, obiadokolacji w sobotę i śniadania oraz obiadu w niedzielę, koszt wszystkich biletów wstępu, przewodników i ubezpieczenia. Zapisy i wszelkie informacje u księdza proboszcza. Przy wpłacie prosimy zapisanie danych potrzebnych do ubezpieczenia.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.