page-header

24. Niedziela Zwykła – 2023.09.17

Informacje Duszpasterskie
24. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-09-17

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30, a w poniedziałek o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty).

Codziennie po Mszy Świętej wieczornej przeżywamy Nowennę do Świętego Stanisława Kostki, przed Uroczystością Odpustową.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży i naszej Parafii. Msze Święte o godz. 800 i 1800. Zapraszamy wszystkich Parafian na modlitwę do naszego Patrona św. Stanisława Kostki. Na Mszy Św. o godz. 1800 uczniowie klas VIII złożą deklaracje, że chcą rozpocząć bezpośrednie przygotowanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej będzie spotkanie w grupach, a w kościele będzie spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Prosimy o obecność wszystkich uczniów i rodziców.
  • W środę – wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy męczenników koreańskich. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W piątek – na Mszy Świętej o godz. 1800 będzie Spotkanie Regionalnych Zespołów Dziecięcych ze Św. Stanisławem Kostką. Wcześniej będzie wspólny przemarsz Zespołów w strojach regionalnych z Remizy OSP w Niskowej do naszego kościoła. Po Mszy Świętej będzie wspólna agapa dzieci.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelcziny.
  • W sobotę o godz. 1900 rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne dla młodzieży, przy relikwiach Św. Stanisława Kostki. Zapraszamy młodzież z naszej Parafii, tą uczącą się w szkołach średnich, studiującą, a także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zakończenie czuwania również wspólną agapą.
  • W niedzielęOdpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 1130 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych Prał Wojciech Werner – proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku i diecezjalny egzorcysta. Przygotujmy uroczystą procesję; zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z klas IV w strojach, dzieci przedszkolne dzwoniące i sypiące kwiaty, młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII i VII. Zapraszamy poczty sztandarowe oraz Was wszystkich drodzy Parafianie.
   Przygotujmy wcześniej feletrony i sztandary, by jak najlepiej we wspólnocie parafialnej uwielbić Pana Boga. Zaprośmy też nasze rodziny i bliskich z innych Parafii na Uroczystość Odpustową.
 • Spowiedź przed Odpustem będzie w środę, czwartek od godz. 1730, a w piątek od godz. 1700.Skorzystajmy z sakramentu pokuty, by móc zyskać odpust zupełny.
 1. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna Spotkanie ze Słowem Bożym w środę po Nowennie.

– LSO (Lektorzy, Ministranci i Aspiranci) we czwartek o godz. 1830.

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 1 października zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w kościele dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka, to spotkanie będzie przy dobrej kawie i herbacie oraz ciastku. Po zakończonym spotkaniu będziemy wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500. Dzieci na Mszy Świętej otrzymają Różańce. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, tak zaplanujmy czas byśmy byli wszyscy i na spotkaniu i na Mszy Świętej, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poproście dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie nasze siostry zaopiekują się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie rozpoczęli przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka.
 2. Nasza Parafia organizuje w dnach 7-8 października 2023 r. (sobota-niedziela) Pielgrzymkę po Sanktuariach Beskidu Żywieckiego, Makowskiego i Śląskiego. W programie m.in. klasztor cystersów i sanktuarium Matki Bożej w Szczyrzycu. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie i namaszczenie olejkiem radości, wyjazd na Górę Żar i modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku. Nocleg w domu rekolekcyjnym Księży Michalitów i wieczorem wspólne spotkanie przy ognisku. Pobyt w Żywcu, Wiśle, w Skoczowie, gdzie miało miejsce spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, Bielsko Biała i Kęty, gdzie są nasze Siostry Zmartwychwstanki i gdzie jest w kościele Grób bł. s. Celiny Borzęckiej. Całkowity koszt pielgrzymki to 350,- zł. od osoby. W tym jest koszt autokaru, noclegu, obiadokolacji w sobotę i śniadania oraz obiadu w niedzielę, koszt wszystkich biletów wstępu, przewodników i ubezpieczenia. Zapisy i wszelkie informacje u księdza proboszcza.
 3. Zwracam się z wielką prośbą o pomoc w upieczeniu placków na agapę dla dzieci w piątek w czasie spotkania Dziecięcych Zespołów Regionalnych ze Świętym Stanisławem. Jest to już drugie takie spotkanie, a kościół pełny jest dzieci, dlatego po Mszy Świętej w czasie krótkiej agapy chcemy dzieci poczęstować jakimś ciastem, jakimiś słodkościami. Panie najlepiej wiedzą, co dla dzieci będzie najlepsze, co upiec, dlatego prosimy, by do środy zgłosić w zakrystii, kto upiecze jakieś ciasto. Jest to ważne dla celów organizacyjnych. Już teraz bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, bo na pewno będzie to miłe dla tych dzieci, które tu przyjadą do św. Stanisława Kostki. A radość tych dzieci, to chyba najlepsze podziękowanie.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.