page-header

22. Niedziela Zwykła – 2023.09.03

Informacje Duszpasterskie
22. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-09-03

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30, a w poniedziałek o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej będzie o godz. 800 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, a także rodziców.
 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się będziemy w intencji powołań
 • W piątekUroczystość Narodzenia N.M.P. głównej Patronki naszej Diecezji. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800. Po każdej Mszy Świętej poświecenie ziarna siewnego. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę w Markowej w diecezji Przemyskiej będzie beatyfikacja Rodziny Ulmów, którzy ponieśli śmierć z rąk niemieckich oprawców za ukrywanie i pomoc Żydom.
 • W przyszła niedzielę tak jak w każdą II niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tace przeznaczone będą prace prowadzone przy naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii, czy na parafialne konto bankowe.
 1. W tym tygodniu rozpoczniemy po dłuższej przerwie Spotkania Grup Parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

– Aspiranci we czwartek o godzinie 1700. Zapraszamy również nowych kandydatów.

– Lektorzy i Ministranci we czwartek po Mszy Św. wieczornej.

– Krąg Biblijny w środę po Nowennie.

Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930. Zapraszamy młodzież ze Szkół średnich, a także nowych chętnych z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej.

Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do włączenia się w te grupy formacyjne, którą prowadzi Siostra Emilia, ks. Filip. Myślę, że będzie to dobra pomoc w wychowywaniu i umacnianiu wiary Waszych dzieci. We wspólnocie można pięknie się formować i umacniać swoją wiarę, ale też wspólnie wiele dobra uczynić.

 1. Uczniowie klas VIII, którzy uczęszczają do innych Szkół niż Szkoły Podstawowe w Biczycach Dolnych i Niskowej, proszeni są o zgłoszenie się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej w celu omówienia formy przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 2. Spotkaniu po pielgrzymkowy PPT Grupy 25 – św. Just, będzie w sobotę 9 września w Łososinie Górnej. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele parafialnym o godz. 1800. Po Mszy Świętej spotkanie przy stole w remizie OSP Łososina Górna. Ks. Damian- przewodnik Grupy 25 serdecznie zaprasza.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.