page-header

21. Niedziela Zwykła – 2023.08.27

Informacje Duszpasterskie
21. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-08-27

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:

– rano o godz. 630 we wtorek, czwartek i piątek, a w sobotę o godz. 800

– wieczorem o godz. 1800 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W środę – Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątekprzypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800.

Dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630. Chcemy by on najbliższego Pierwszego Piątku rozpocząć parafialne dziękczynienie za 10-lecie Wieczystej Adoracji, które będzie polegało na odnowieniu 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian, gdyż mamy za co dziękować. Włączmy się ochoczo w to dzieło – książeczki pierwszopiątkowe będą do pobrania w najbliższym czasie dla dzieci i dla tych którzy przystępują do spowiedzi i włączą się w dziękczynienie.

Ofiary zbierane na tacę w I piątek, będą przeznaczone na misje.

 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P o godz. 800. Przed Mszą Świętą o godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Modlitwę różańcową jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego i I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.
  Wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 800.
 1. Komunikat Siostry Barbary, przełożonej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Niskowej w związku z Jubileuszem Ślubów Siostry Bernadetty
  Kochani, Siostra Bernadeta obchodzi 50-lecie ślubów zakonnych. Z tej okazji zaprasza na uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową za tydzień w niedzielę o godzinie 11:30. W najbliższą sobotę natomiast zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić tę radość z siostrą Bernadettą na grilla o godzinie 17 przy domu sióstr. Do zobaczenia.
 1. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej będzie w przyszły poniedziałek 4 września o godz. 800 w naszym kościele.
 2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny w Parafii Trzetrzewina. Suma o godzinie 1100
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowa za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Od 1-30 września poza parafią będą sprawowane Msze Święte gregoriańskie za + Władysławę Małgorzatę Poremba