page-header

20. Niedziela Zwykła – 2023.08.20

Informacje Duszpasterskie
20. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-08-20

Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób rodziny, które cierpią z powodu nadużywania alkoholu przez kogoś z ich bliskich; wesprzyjmy też tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

W poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18:00.

We wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:30., a w sobotę o godz. 8:00.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
W poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża.
We wtorek – wspomnienie N.M.P. Królowej
W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We czwartek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
W sobotęUroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta rano o godz. 8:00, a wcześniej o godz. 7:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na wspólną modlitwę.
2. Do piątku trwa XXXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Można się duchowo łączyć z Pielgrzymami dzięki transmisjom Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”.
3. Z naszej parafii organizujemy jednodniowy wyjazd do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd będzie w najbliższy piątek 25 sierpnia o godz. 7:30 z parkingu przy naszym kościele, dlatego bardzo serdecznie zachęcam wybierzmy się na Jasną Górę do Matki Bożej, bo mamy dobrą okazję, by przywitać pielgrzymów i pomodlić się w Jasnogórskim Sanktuarium. Zapisy do środy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 75 zł.
4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
5. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej.
6. Informacja Urzędu Gminy o wyborach do Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej i o nowych cenach prądu od 2023 r. jest na tablicy ogłoszeń.
7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Emilii składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Św. w int. Siostry Emilii z racji imienin modlić się będziemy we czwartek na Mszy Świętej wieczornej.