page-header

17. Niedziela Zwykła – 2023.07.30

Informacje Duszpasterskie
17. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-07-30

Miesiąc sierpień, który we wtorek rozpoczynamy, jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

     W poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1800.

     We wtorek, czwartek, piątek o godz. 630, a w sobotę o godz. 800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Przypada także I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.
  • We piątek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Przypada także I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800. O godz. 1630 będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Komunia Święta dla dzieci.

Ofiary zbierane w I piątek miesiąca przeznaczone są na misje.

 • W sobotę – Przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 będzie modlitwa różańcowa na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600.
 2. Wyjazd do chorych w piątekod godz. 800.
 3. Dzisiaj w bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, który potrwa przez cały tydzień do przyszłej niedzieli. Szczegółowy program odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 4. Do wtorku przyjmujemy zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która trwa w dniach 17 -25 sierpnia 2022 r. Nasza Parafia Pielgrzymuje w Grupie 25 – Św. Just. Przypominamy, że zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone, tak jak w latach ubiegłych do końca lipca w parafii, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Grupa 25 – Św. Just w Parafii Tęgoborze, u Przewodnika ks. Damiana Pitwor. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia i kolejna –100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, a także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.