page-header

16. Niedziela Zwykła – 2023.07.23

Informacje Duszpasterskie
16. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-07-23

Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy Patronki naszej diecezji.
  • We wtorek – Święto Św. Jakuba, Apostoła.
  • W środę – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – Wspomnienie św. Marty.
 2. W przyszłą niedzielę w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, który potrwa przez cały tydzień do niedzieli 6 sierpnia. Szczegółowy program odpustu jest na tablicy ogłoszeń, a także na stronie Parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
 3. Poświęcenie pojazdów było dwa tygodnie temu, ale jeśli ktoś nie miał poświęconego samochodu, bo nie był wtedy w naszym kościele, a życzy sobie poświęcić swój pojazd, to proszę zgłosić się do zakrystii i po Mszy Świętej podejdziemy na parking i dokonamy poświęcenia.
 4. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło XXXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r. Eucharystią o godz.630, sprawowaną na placu Katedralnym w Tarnowie, a zakończy 25 VIII 2023 r. Nasza Parafia Pielgrzymuje w Grupie 25 – Św. Just. Przypominamy, że zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone, tak jak w latach ubiegłych w parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia i kolejna –100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, a także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.