page-header

15. Niedziela Zwykła – 2023.07.16

Informacje Duszpasterskie
15. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-07-16

Msze Św. w dni powszednie w okresie wakacyjnym są:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • W środę – po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – święto Św. Marii Magdaleny.
 2. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło XXXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r. Eucharystią o godz.630, sprawowaną na placu Katedralnym w Tarnowie, a zakończy 25 VIII 2023 r. Nasza Parafia Pielgrzymuje w Grupie 25 – Św. Just. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych w parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia i kolejna –100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.
 3. Jest czas wakacji, mamy więcej czasu wolnego, dlatego jeszcze raz zachęcam do częstszej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Zachęcam też do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie także dzieci i młodzież, a zwłaszcza ministrantów, lektorów i DSM. Nie patrzmy tylko na obowiązkowe służenie, ale wykorzystajmy też ten czas wakacji na ożywienie naszej relacji z Jezusem w Sakramencie Eucharystii, a przede wszystkim bądźmy wierni niedzielnej Mszy Świętej.
 4. Zwracam się z serdeczną prośbą, aby wjeżdżać już na ten nowy parking i nie pozostawiać samochodów, po drugiej stronie drogi wzdłuż jezdni, aby był przejazd drogą powiatową. Mamy górny parking, koło Państwa Żelechowskich, jest nowy po drugiej stronie drogi – oczywiście jeszcze w trakcie budowy, mamy parking wzdłuż drogi po stronie kościoła, dlatego tu pozostawiajmy samochody, bo widzimy, że ruch na drodze jest coraz większy i często się zdarza, że samochody nie mogą się rozminąć i bezpiecznie przejechać. Właśnie w tym celu podjęliśmy kosztowne inwestycje, aby pozyskać grunt i wykonać parking po drugiej stronie drogi. Obecnie to jest tymczasowo utwardzone, z czasem będą dalsze prace, będzie przejście dla pieszych, ale już można tam wjeżdżać jednym i drugim wjazdem i parkować. Na tych parkingach zawsze pozostawiajmy samochody tak rozumnie, by nie blokować wjazdu, czy wyjazdu, bo czasem pozostawiony jest samochód przy samej drodze i zablokuje wjazd i mimo że jest miejsca na parkingu dużo to i tak nikt nie wjedzie. Jest już coraz więcej samochodów i wiadomo, że wszyscy przy samym kościele nie zaparkują, ale jak widzimy miejsca parkingowego jest już dużo.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, a także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.