page-header

14. Niedziela Zwykła – 2023.07.09

Informacje Duszpasterskie
14. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-07-09

Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele są bez zmian o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – Święto Św. Benedykta, opata – Patrona Europy
  • W środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej.
  • W piątek – Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Bonawentury.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Chociaż wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przypada 25 lipca, to w tym roku błogosławieństwo kierowców i pojazdów jest wyjątkowo na początku wakacji. Zabierzmy ze sobą obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy, którą często odmawiajmy, abyśmy zawsze bezpiecznie poruszali się na naszych drogach. Ofiary złożone przy okazji poświecenia pojazdów są przeznaczone na kosztowne prace prowadzone przy nowym parkingu dla samochodów po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Oazy dzieci i młodzieży z naszej Parafii w Chłapowie nad morzem. Dziękuję katechecie ks. Filipowi, siostrze Emilii, opiekunom, pani pielęgniarce, wszystkim sponsorom, a w sposób szczególny dziękuję ks. Jackowi Taborowi naszemu rodakowi, za poświęcenie całego dnia i oprowadzenie nas po zabytkach Gdańska i tak gościnne przyjęcie całej grupy oazowej na swojej Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku.
 5. Jest czas wakacji, mamy więcej czasu wolnego, dlatego jeszcze raz zachęcam do częstszej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Zachęcam też do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie także dzieci i młodzież, a zwłaszcza ministrantów, lektorów i DSM. Nie patrzmy tylko na obowiązkowe służenie, ale wykorzystajmy też ten czas wakacji na ożywienie naszej relacji z Jezusem w Sakramencie Eucharystii, a przede wszystkim bądźmy wierni niedzielnej Mszy Świętej.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela. A także miesięcznik: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.