page-header

13. Niedziela Zwykła – 2023.07.02

Informacje Duszpasterskie
13 NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-07-02

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano godz. 6:30 (oprócz poniedziałku i środy) Wieczorem Msze Święte będą codziennie o godz. 18:00 (oprócz wtorku i soboty).

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

W poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła.
W środę Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej Przypada także I czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej modlić się będziemy o nowe i liczne powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym.
W piątek przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nie będzie w I piątek w okresie wakacyjnym Mszy Świętej o godz. 16:30, ale o godz. 16:30 będzie Nabożeństwo pierwszopiątkowe dla dzieci i udzielana Komunia Święta. Ofiary zbierane na tacę w I piątek przeznaczone są na misje. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 8:00.
W sobotęwspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca na prace prowadzone przy naszej Parafii.  W tym miesiącu na prace przy wykonaniu zamykanego śmietnika przy naszym parafialnym cmentarzu. Za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 17:00 i w piątek od 16:00.
3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Chociaż wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przypada 25 lipca, to w tym roku wyjątkowo błogosławieństwo kierowców i pojazdów będzie wcześniej w drugą niedziele lipca na początku wakacji, bo w przyszłą niedzielę jesteśmy razem z ks. Filipem i będzie łatwiej dokonać poświęcenia. Ofiary złożone przy okazji poświecenia pojazdów są przeznaczone na kosztowne prace prowadzone przy nowym parkingu dla samochodów po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
4. Pamiętajmy w modlitwach o uczestnikach naszej Parafialnej Oazy, którzy przebywają wraz z ks. katechetą i siostra Emilią w Chłapowie nad naszym polskim morzem. Pobyt dzieci i młodzieży na Oazie można śledzić na naszym Parafialnym Facebooku.
5. Wczoraj rozpoczął się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, który potrwa do przyszłej niedzieli 9 lipca. Szczegółowy program Odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Jest już sierpniowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci  Promyczek i Promyczek Dobra.
7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.