page-header

X Niedziela Zwykła – 2023.06.11

Informacje Duszpasterskie
X NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-06-11

Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800
będzie
procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła i Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę Nabożeństwo Czerwcowe jest po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W tym czasie kiedy przeżywamy 10 rocznicę wieczystej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zachęcamy wszystkich Parafian do liczniejszego udziału we Mszach Świętych, Nabożeństwie i procesji Eucharystycznej, by uwielbić i oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne w strojach, Młodzież z klas VIII, która przyjęła sakrament bierzmowania, a także Młodzież z klas VII przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. Zachowujmy też tą piękną tradycję, by przyprowadzać dzieci, które przez sypanie kwiatków, dzwonienie uczą się czci wobec Najświętszego Sakramentu.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenn. Kazanie na Mszy Świętej wygłosi Neoprezbiter Ks. Marcin Kumor
 • We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Kazanie na Mszy Świętej wygłosi tegoroczny Neoprezbiter Ks. Adrian Heretyk.
 • We czwartek – Po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 • W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy Świętej wieczornej będzie też procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W piątek o godz. 2100 będzie w naszym kościele Adoracja i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez Grupy i Wspólnoty działające przy naszej Parafii
 • W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 800, a przed Mszą Świętą o godz. 730 Modlitwa Różańcowa, która poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę na zakończenie naszego świętowania 10 rocznicy wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przeżywać będziemy Jubileuszową Parafialną Agapae -Integrację międzypokoleniową z kulturą Lachów Sadeckich. Rozpoczęcie o godz. 1600 na palcu za Domem Sióstr Zmartwychwstanek w Niskowej – wejście od strony górnego parkingu. Dlatego bardzo prosimy Panie, które mogą upiec placek na to spotkanie o zgłoszenie się u Siostry w zakrystii do środy i tam są szczegółowe informacje. Trzeba wcześniej wiedzieć ile będzie chętnych do wypieków, aby wcześniej zaplanować. Jeśli ktoś ma też możliwości i chciałby na to spotkanie ufundować jakąś nagrodę dla dzieci, czy dorosłych to też serdecznie zapraszamy, bo jest wiele konkursów.
 1. We wtorek 13 czerwca będziemy przeżywać w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która w procesji zostanie przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się ok. godz. 1830 na granicy parafii koło domu Pani Rusnak. Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła z Trzetrzewiny. Następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1900 Msza Święta. Po Mszy Św. będzie Procesja Eucharystyczna i Różaniec, a następnie pożegnanie Matki Bożej. Proszę naszych Strażaków o pomoc w organizacji procesji i zabezpieczenie ruchu. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, byśmy wzięli udział w tym nabożeństwie i zawierzyli Matce Bożej tyle trudnych spraw w naszych w rodzinach i w naszej parafii.
 2. W środę o godz. 1900 w sali ks. prof. B. Kumora spotkanie rodziców dzieci i młodzieży, którzy wyjeżdżają na Parafialną wakacyjną Oazę.
 3. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji Uroczystości Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i stroili tak piękne i jakże wymowne ołtarze, tym, którzy sprzątali i stroili naszą świątynię.. Dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję wszystkim niosącym feletrony, pocztom sztandarowym. Dziękuje dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, Dzieciom Pierwszokomunijnym, DSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom oraz Tomaszowi Ruchała za przygotowanie nagłośnienia. Dziękuje Wam Drodzy Parafianie za tak liczny udział w procesji eucharystycznej i tak piękne świadectwo wiary. Trwajmy w tym dziękczynieniu i uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego przez całą Oktawę.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.