page-header

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 2023.06.04

Informacje Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
2023-06-04

Informacje Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 2023-06-04

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzisiaj też kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Trwa miesiąc czerwiec tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych, które są w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800,  a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.                                                                          

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • W środę – Wspomnienie Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, męczennika. W łączności z Nabożeństwem Czerwcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy uczniów klas VIII w ramach Triduum przygotowującego do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św. będzie próba ustawienia. Obecność obowiązkowa.
 • We czwartekprzeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte będą o godz. 800, 1000 i 1500. Kazania wygłosi i przewodniczył Procesji Eucharystycznej będzie Ks. dr Tomasz Rąpała Rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego ARKA w Gródku n/Dunajcem. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godz. 1000, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Niskowej na Osiedle Boconki. I-ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II-ołtarz przy OSP w Niskowej, III-ołtarz na placu Państwa Jojczyków między domami Państwa Samków i Rządca, a IV-ołtarz na placu u Państwa Marczyków. Prosimy o przygotowanie I ołtarza Grupę Młodzieżową, II ołtarza Strażaków z OSP w Niskowej, a przygotowanie III i IV ołtarza prosimy mieszkańców okolicznych domów.

Zapraszam na Procesję Eucharystyczną wszystkich Parafian, całe rodziny, młodzież,  dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Zapraszam szafarzy Eucharystii do niesienia baldachimu. Zapraszam naszych Strażaków, których także proszę o zabezpieczenie trasy procesji.

Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary i uczczenie Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w tym szczególnym czasie kiedy przeżywamy 10 rocznicę Wieczystej Adoracji w naszej Parafii. To nasze świętowanie i nasze odnowienie relacji z Jezusem Eucharystycznym pragniemy rozciągnąć na cała Oktawę. Dlatego przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła po Mszy Świętej o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.

Przygotujmy więc wszystkie feletrony i sztandary. Jeśli jesteśmy w Zespołach to ubierajmy się w piękne regionalne stroje. Niech naprawdę cała Oktawa Bożego Ciała będzie takim świętowaniem tej 10 rocznicy, do której przygotujmy się przede wszystkim duchowo przez spowiedź, byśmy wszyscy mogli w tych dniach przyjmować Pana Jezusa do swojego serca. Przez całą oktawę dyżury w niesieniu figury Pana Jezusa i Matki Bożej niech podejmą Róże Różańcowe Ojców, Matek i Rodziców za dzieci według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie int. parafii. Niesienie Różańca niech podejmie Grupa Seniorek.

Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

 • W piątek – Na Mszę Świętą wieczorną i procesję zapraszamy uczniów klas VIII w ramach Triduum przygotowującego do sakramentu bierzmowania.
 • W najbliższą sobotę i niedzielę (10-11 czerwca) będziemy przeżywać w naszej Parafii wizytę pasterską ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza. Ta wizytacja kanoniczna przypada w roku kiedy przeżywamy 10-lecie wieczystej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie. Wizytacja to przede wszystkim spotkanie z ks. Biskupem – pasterzem naszej diecezji, który przez głoszone Słowo Boże i modlitwę pragnie umacniać nas w wierze. W sobotę 10 czerwca Ks. Biskup najpierw odwiedzi Siostry Zmartwychwstanki, nasz parafialny cmentarz, a następnie:
 • O godz. 1500 w  naszym kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z Grupą Biblijną, Rycerstwem Niepokalanej, Parafialnym Zespołem Caritas, Kręgiem Domowego Kościoła i Chórem.
 • O godz. 1600 w sali ks. prof. B. Kumora, będzie spotkanie ks. Biskupa z Parafialną Radą Duszpasterska i Ekonomiczną
 • O godz. 1700 w kościele będzie spotkanie z wszystkimi grupami dziecięcymi i młodzieżowymi– z Liturgiczną Służbą Ołtarza (Lektorzy, Ministranci i Aspiranci), Dziewczęcą Służbą Maryjną (DSM), Grupą Młodzieżową i Scholą.
 1. O godz. 1800 rozpoczniemy Uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka wraz z kapłanami z naszego dekanatu. W czasie tej Eucharystii Młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania. Oprawę śpiewu poprowadzi Chór.
 2. W przyszłą niedzielę Msze Św z Ks. Biskupem będą o godz. 800, 1000 i 1130. O godz. 1130 będzie Msza Święta z procesją Eucharystyczną i z błogosławieństwem małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, matki oczekujące potomstwa na specjalne błogosławieństwo Ks. Biskupa.
  W niedzielę po Mszy Św. o godz. 800 będzie spotkanie z Różami Żywego Różańca i Grupą Adoracyjną Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej o godz. 1130 będzie spotkanie Ks. Biskupa z Zespołem „Niskowioki”. Oprawę Liturgii na Mszy Św o godz. 1130 poprowadzi Zespół „Niskowioki”.
 1. Zapraszamy wszystkich parafian do spotkania z Ks. Biskupem w czasie tych dni wizytacji kanonicznej, do wspólnej modlitwy, rozmowy i wsłuchania się w słowo, które przekaże nam Ks. Biskup. Wygospodarujmy ten czas na sobotę i niedzielę, by wszyscy byli na Mszach Świętych, spotkaniach i modlitwie, choć może trzeba będzie przyjść drugi raz w danym dniu. Szczegółowy program wizytacji kanonicznej i naszego świętowania będzie także do pobrania na specjalnych ulotkach w Uroczystość Bożego Ciała. Będzie także na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
 2. Ofiary zbierane na tacę w przyszła niedzielę, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca przeznaczone są na prace prowadzone przy naszej Parafii.
 3. Spowiedź przed Bożym Ciałem i wizytacją kanoniczną oraz sakramentem bierzmowania będzie we wtorek od godz. 1700, w środę od godz. 1630. Możliwość spowiedzi będzie także w piątek od godz. 1700.
 4. Prosimy, aby dzieci i młodzież, które wyjeżdżają na wakacyjną Parafialną Oazę do Chłapowa nad nasze polskie morze, wpłaciły do piątku 9 czerwca Księdzu Filipowi zaliczkę. Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci i młodzież należące do grup działających przy naszej Parafii.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.