page-header

12. Niedziela Zwykła – 2023.06.25

Informacje Duszpasterskie
12 NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-06-25

Nabożeństwo Czerwcowe do piątku jest po Mszy Św. o godz. 1800. Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano godz. 630, a we czwartek i sobotę o godz. 800. Wieczorem Msze Święte będą codziennie o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika. Przed Mszą Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800, 1000 i 1800. Składka przeznaczona jest na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze.
 • W piątek – Zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
 • W sobotę – Przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 rozpocznie się modlitwa różańcowa, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Różaniec tradycyjnie poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.
 1. Wyjazd młodzieży zaangażowanej w grupach naszej Parafii, na Oazę Parafialną do Chłapowa nad Morzem będzie w środę o godz. 730 z parkingu przy naszym kościele. Pakowanie bagaży już od godz. 700. Uczestnikom Oazy i opiekunom z ks. Filipem na czele, życzymy udanego, owocnego, a przede wszystkim bezpiecznego wyjazdu.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim Parafianom za wspólne spotkanie w czasie tej Parafialnej Agapy – Integracji międzypokoleniowej z kulturą Lachów Sądeckich, którą przeżywaliśmy w ubiegła niedzielę z racji 10 rocznicy Wieczystej Adoracji. Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tego spotkania; nie wymieniam wszystkich z imienia, bo było to duże grono osób. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali różnego rodzaju smaczne potrawy, watę cukrową, która wśród najmłodszych cieszyła się takim powodzeniem, dziękuje wszystkim, którzy pomagali w organizacji i prowadzeniu agapy, tym którzy występowali na scenie, którzy prowadzili i brali udział w konkursach i warsztatach. Dziękuje wszystkim sponsorom i fundatorom nagród, których było wiele, a sprawiły tyle radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bóg zapłać wszystkim, a naszą wdzięczność wyrażamy przede wszystkim w modlitwie, którą zanosimy w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie adoracji.
 3. Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci i młodzieży, dlatego pamiętajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie, by w czasie wakacji nie zapomnieć o Panu Bogu. W czasie wakacji mamy więcej czasu, dlatego zachęcam do częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Niech modlitwa adoracyjna będzie naszą odpowiedzią na te słowa Pana Jezusa z ogrodu Getsemani, skierowanych do Apostołów -„jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”. Odwiedzają nas w wakacje różni goście, przyjeżdża rodzina, dlatego pokażmy im naszą świątynię i ten wielki skarb jakim jest Wieczysta Adoracja i zaprośmy ich do chwili modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wstępujmy też do kościoła z naszymi dziećmi chociażby na chwilę adoracji, by w ten sposób uczyć ich modlitwy i osobistej relacji z Panem Jezusem. Wakacje to również czas urlopów i wyjazdów, dlatego proszę jeśli ktoś wyjeżdża i nie może być na swoim dyżurze adoracyjnym, to szukajmy zastępstwa, może najpierw wśród najbliższej rodziny, wśród znajomych. Może ktoś zastępując nas zasmakuje tej modlitwy i podejmie już stałą adorację. A wszystkim, którzy podejmują dyżury, którzy trwają na modlitwie i na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
 4. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, który potrwa do niedzieli 9 lipca. Szczegółowy program Odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.