page-header

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 2023.03.19

Informacje Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-19

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz piątku), a w poniedziałek i sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.        

o godz. 1730 – dla wszystkich.

W tym tygodniu nie będzie w Piątek tej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez Młodzież, ale zapraszamy na Dekanalną Drogę Krzyżową, na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie w Nowym Sączu w Parafii św. Heleny o godz. 1900, a następnie przejście do kościoła w Świniarsku, później do naszego kościoła w Niskowej i zakończenie w kościele w Trzetrzewinie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na tą wyjątkową Drogę Krzyżową ze stacjami w kościołach naszego Dekanatu i rozważaniami.

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. Msze Św. o godz. 800 i 1800.
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Msza Święta rano o godz.800. Wcześniej o godz. 730 Modlitwa Różańcowa.

Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Pobranie deklaracji i uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji będzie na Mszy Świętej. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa przez 9 miesięcy i polega na codziennym rozważaniu jednej tajemnicy różańcowej, odmówieniu „Ojcze nasz”, 10 „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu” oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie postanowienie.

 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.
– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.
– Aspiranci w środę o godz. 1700.
– Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1845.
– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych można jeszcze nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
 2. W sklepach na terenie naszej Parafii są wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Bóg zapłać za wszelkie dary.
 3. W środę 22 marca 2023 r. wyrusza z naszej Parafii Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Wyjazd autokaru na lotnisko w środę o godz. 1:30 z parkingu przy naszym kościele.
 4. W niedzielę 26 marca 2023 r. po Mszach Świętych odbędzie sprzedaż palm wielkanocnych wykonanych przez uczniów ZSP w Niskowej oraz Panie z Klubu Seniora w Niskowej.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.