Przeżywając radość z Narodzenia Jezusa, jako Duszpasterze składamy każdej rodzinie, wszystkim Parafianom, a także Gościom serdeczne życzenia. Życzymy, aby nowonarodzony Jezus obdarzał wszystkich pokojem tak bardzo potrzebnym naszym sercom, rodzinom, naszej wspólnocie parafialnej i całej naszej ojczyźnie. Niech ten blask płynący dzisiaj z Betlejemskiego żłóbka przenika Waszą codzienność i będzie dla Was niewyczerpanym źródłem nadziei, mimo tych wielu trudności z jakimi przychodzi nam się każdego dnia zmagać. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam na każdy dzień, a Maryja Matka Wcielonego Słowa wyprasza potrzebne łaski, by Wasze serca, Wasze rodziny napełniły się tą prawdziwą radością płynącą z obecności Zbawiciela pośród nas. Szczęść Boże.

Msze Święte w tym tygodniu w dni powszednie będą codziennie rano o godz. 630,  a we wtorek o godz. 700 i wieczorem w środę i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1600. (we wtorek i czwartek nie będzie Mszy Świętej wieczorem)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto Św. Szczepana. Msze Święte będą tak jak w każdą niedziele o godz. 800, 1000, 1130 i 1500. Składka w drugi dzień świat przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Przed każdą Mszą Świętą do południa będą krótkie Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niskowej, a po Mszach Świętych będzie przeprowadzona przez dzieci i młodzież zbiórka do puszek na pomoc misjom i misjonarzom z naszej diecezji w ramach kolędy misyjnej dzieci. Za wszelkie ofiary na pomoc misjom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • We wtorek – Święto Św. Jana Apostoła. Po Mszy Świętej o godz. 700 poświęcenie wina.
  • W środę – Święto Świętych Młodzianków męczenników. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu – Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej Parafii, szczególnie za małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusze. W piątek po Mszy Św. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W piątek na godz. 1900 zapraszamy na koncert kolęd przygotowany przez naszą Scholę Młodzieżową (Studencką) w pięknej aranżacji, z różnymi prezentacjami i komentarzami. Będzie to piękne uczczenie Święta Świętej Rodziny.

 • W sobotę – Msze Święte na zakończenie roku będą rano o godz. 630 i wieczorem z kazaniem o godz. 1600. Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem będzie Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w którym podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy w tym roku. Przeprosimy także za wszelkie zło, zgorszenia i odejścia od Bożej miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad naszymi rodzinami, nad naszą parafią i nad całą naszą Ojczyzną. Zapraszamy na Msze Święte, bo mamy za co dziękować Panu Bogu i mamy za co Pana Boga przepraszać.
 • W przyszła niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Jest to Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli po Mszy Świętej o godz. 800.
 2. We wtorek od godz. 900 wznawiamy wieczystą Adorację Najświętszego
 3. We czwartek zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w powstanie Parafialnego Chóru – zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Spotkanie będzie o godz. 2000 w sali ks. Kumora
 4. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie tzw. „Kolędę”. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. W czasie „Kolędy” najważniejsza jest modlitwa i błogosławieństwo domu. Myślę, że nawet krótka rozmowa w czasie „Kolędy” tak wiele znaczy i dla nas kapłanów i dla członków rodzin. My kapłani poznając Wasze nieraz wielkie problemy, które przeżywacie, możemy w tych konkretnych intencjach się pomodlić, kiedy zanosimy modlitwy za naszych Parafian. Bez takiej osobistej rozmowy pewno o tych wielu przeżywanych Waszych problemach byśmy nie wiedzieli. My, kapłani też jesteśmy otwarci na Wsze sugestie i uwagi odnośnie prowadzonego duszpasterstwa w naszej. W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księdza. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…./
 5. Za dwa tygodnie w niedzielę 8 stycznia organizujemy spotkanie opłatkowe dla Seniorów z naszej Parafii. Zaproszenia zostały już dostarczone, ale jeśli do kogoś z Seniorów zaproszenie nie dotarło, to bardzo proszę nas poinformować. Zapraszamy wszystkich Seniorów z naszej Parafii najpierw na Mszę Świętą o godz. 1130 w naszym kościele, a później na spotkanie w Domu Weselnym – Casablanka. Rozpoczęcie modlitwą, obiad, następnie przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i wspólne kolędowanie.
 6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i strojeniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach powstała „Żywa Szopka” na zewnątrz kościoła, dlatego pragnę gorąco podziękować Panom; Maćkowi Kawalcowi, Jarosławowi Łatce, Grzegorzowi Kumor, Tadeuszowi Sromek, Piotrowi Bawołek, Czesławowi Oleś, Zbigniewowi Kulig, Krzysztofowi Migacz, Gabrielowi Kumor oraz chłopcom z Grupy Młodzieżowej, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku, by ta żywa „szopka powstała”. Dziękuję także wszystkim, którzy przywieźli swoje zwierzęta do szopki i tym, którzy teraz troszczą się o nie – Bóg zapłać. „Żywą szopkę” można nawiedzać do niedzieli 8 stycznia – serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii