Dzisiaj przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Wspominamy dziś z wielkim szacunkiem fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Ze szczególną wdzięcznością myślimy o tych, którzy dziś, przez składane ofiary i inną pomoc, dbają o jej utrzymanie i piękno. Dzisiejsza Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła zachęca nas także do dziękczynienia za dar wiary i przynależności do Kościoła – tej wielkiej rodziny Ludu Bożego. Przypomina nam także o odpowiedzialności za Kościół, zarówno ten materialny, jak i duchowy. Dzisiaj o godz. 16:00 Nabożeństwo Różańcowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730. Dzieci, które zebrały wszystkie naklejki z tajemnicami różańcowymi, niech przyniosą wypełnione plansze. Natomiast po Mszy Świętej na godz. 1900 zapraszamy na modlitwę adoracyjną – „Czuwanie ze Świętymi”. Zachęcamy też do przebrania się za swoich lub innych świętych patronów. Dla dzieci będzie słodka niespodzianka.
  • Jutro w poniedziałek – organizujemy też spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Będą dodatkowi kapłani z sąsiednich parafii, dlatego skorzystajmy wszyscy, by można było zyskiwać odpusty za zmarłych i pomagać duszom czyśćcowym. Zachęcamy także dzieci, które korzystają ze spowiedzi na I piątek, aby także przystąpiły jutro do sakramentu pokuty.

Spowiedź będzie od godz. 1600 – 1800 i w czasie modlitewnego czuwania ze Świętymi od godz. 1900 – 2000.

 • We wtorek – przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 800, 1000 i na cmentarzu o godz. 1140. O godz. 1100 z kościoła wyruszymy z procesją na cmentarz i będzie Różaniec oraz modlitwy za zmarłych. Procesje robimy o godz. 1100, aby ci którzy są na Mszy Świętej o godz. 1000 mogli wziąć w niej udział i po procesji na cmentarz wrócą do domu, a ci którzy przyjdą na procesję mogą zostać na Mszę Świętą na cmentarzu, która rozpocznie się ok. godz. 1140. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie już Mszy Świętej o godz. 1500. Po południu będzie możliwość odwiedzenia innych cmentarzy, gdzie mamy naszych bliskich. Wieczystą Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w tym dniu rozpoczniemy od godz. 1800.
  Ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych i na cmentarzu przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o wsparcie naszego Seminarium Duchownego.
 • W środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. będą o godz. 630, 800, 1500 (w kaplicy na cmentarzu) i 1800. Pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 800 i 1800 będą czytane wypominki i Modlitwa Różańcowa, natomiast o godz. 1500 przed Mszą Świętą będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami.
 • We czwartek Przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy już bezpośrednio przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Na Mszę Świętą zapraszamy również rodziców.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa, przypada też I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu P. Jezusa będą o godz. 630 i 1800,, a dla dzieci Msza Święta w I piątek będzie o godz. 1630.
  Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.
 • Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 • W sobotę – Przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. będzie o godz. 800. Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę Świętą, a wcześniej o godz. 730 na Różaniec, który jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 • W przyszła niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się jak w ubiegłym miesiącu o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie przeżywali to przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka.
 1. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem będzie także we czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600.
 2. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki. Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Mszą Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii. Aby nie było pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w I przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.
 3. Od 1-8 listopada możemy zyskiwać odpusty za zmarłych.. Odpust to darowanie całej (odpust zupełny) lub części (odpust cząstkowy) kary doczesnej za grzechy. Warunki odpustu:
  – być w stanie łaski uświęcającej i w danym dniu przyjąć Komunię Św.
  – nawiedzić cmentarz i tam odmówić „Wierzę w Boga Ojca..”, „Ojcze nasz…”, dowolną modlitwę w intencjach ojca św. np. „Zdrowaś Maryjo..,” oraz pomodlić się za zmarłych np. „Wieczny odpoczynek…”.
  – wyzbyć się przywiązania do nawet najmniejszego grzechu.
  Odpust zupełny możemy zyskiwać jeden raz na dzień i ofiarować za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą, natomiast odpust cząstkowy możemy zyskiwać wiele razy na dzień i ofiarować za wiele dusz w czyśćcu cierpiących.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. Tydzień temu wybraliśmy nową Parafialną Radę Duszpasterską. Zagłosowało prawie 450 osób. Powołaliśmy większa liczbę osób, ponieważ każdy z kandydatów ma duże poparcie, a rozmawiając z kandydatami wszyscy pragną włączyć się w pracę Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Natomiast skład Rady Parafialnej Eekonomicznej (Gospodarczej) wybiera według statutu ks. Proboszcz. Na pierwszym spotkaniu dobierzemy do Rady Ekonomicznej dwie osoby z Parafialnej Rady Duszpasterskiej (po jednej z Niskowej i Biczyc Dolnych). Pierwsze organizacyjne spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w przyszła niedzielę 6 listopada 2022 r. o godz. 1600 w sali na plebanii.

     Skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Z urzędu: 

 1. Ks. Krzysztof Prokop – Proboszcz
 2. Ks. Filip Ciura – Ks. Katecheta
 3. S. Barbara Mikulska – Przełożona Sióstr Zmartwychwstanek
 4. S. Emilia Rutkowska – Organistka

Z wyboru – ul. Łaczna:

 1. Mikusz Adam

Z wyboru – Biczyce Dolne: (w porządku alfabetycznym)

 1. Borek Stanisław
 2. Chapko Halina
 3. Jewuła Barbara
 4. Kogut Maria
 5. Piątek Jóżef
 6. Piszczek Aleksander
 7. Wesołowski Grzegorz

Z wyboru – Niskowa: (w porządku alfabetycznym)

 1. Gołąb Andrzej
 2. Jojczyk Anna
 3. Leśniak Barbara
 4. Mordarska Małgorzata
 5. Pasiut Sabina
 6. Oleś Czesław
 7. Szewczyk Ignacy
 8. Zaryczny Andrzej

Skład Rady Ekoniomicznej (Gospodarczej)  z nominacji ks. Proboszcza: (

 1. Fryc Ryszard
 2. Kojs Czesław – Sołtys Biczyc Dolnych
 3. Kulig Henryk Zbigniew – Sołtys Niskowej
 4. Łatka Jarosław – Radny Gminy Chełmiec z Biczyc Dolnych
 5. Samek Józef
 6. Zaryczny Sylwester – Radny Gminy Chełmiec z Niskowej