Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku),   i wieczorem o godz. 1800  (także w sobotę).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
 • We wtorek –wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 • W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Świętej Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 • W piątek – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, przypada także I sobota miesiąca. W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Pierwszy Różaniec będzie w sobotę o godz. 1700 wraz z Nabożeństwem I soboty. O poprowadzenie Róża prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża wielokrotnie wzywała nas do modlitwy różańcowej, ukazując różaniec jako ratunek dla nas, dla naszych rodzin i ratunek dla całego świata. Dlatego ożywmy naszą modlitwę różańcową, bądźmy liczniej na Nabożeństwach Różańcowych, zachęcajmy naszych domowników, a zwłaszcza dzieci i młodzież, dla których bądźmy wzorem i przykładem. W czasie Nabożeństw Różańcowych będzie udzielana Komunia Święta dla tych, którzy nie pozostają na Mszę Świętą.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. Nabożeństwo Różańcowe w niedziele będzie o godz. 1600.
 1. W przyszła niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka, to spotkanie będzie przy dobrej kawie i herbacie oraz ciastku. Po zakończonym spotkaniu będziemy wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, tak zaplanujmy czas byśmy byli wszyscy, a jeśli mamy małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie nasze siostry zaopiekują się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie rozpoczęli przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka.
 2. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630
– Aspiranci  w środę o godz. 1700
– Ministranci w środę o godz. 1845, a Lektorzy w środę o godz. 1945
– Grupa Biblijna (Spotkanie ze Słowem Bożym) w środę o godz. 1900 w sali na Plebanii
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930

 1. W środę w naszym kościele o godz. 1300 będzie Msza Święta dla Małżonków przeżywających swoje jubileusze 50, 60, 65 i 70- lecia małżeństwa z terenu Gminy Chełmiec.
 2. Przypominamy, że w tym roku mija pięcioletnia kadencja Rad Parafialnych, dlatego Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji wybory do Duszpasterskich Rad Parafialnych na dzień 23 października. W związku z tym zarządzeniem Ks. Biskupa, trzeba na nowo wybrać Duszpasterską Radę w naszej Parafii. Dlatego zastanówmy i do niedzieli 9 października zgłaszajmy kandydatów. Wybierajmy takich kandydatów, którzy będą pomocą i wsparciem dla nas kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego w naszej Parafii i w tą pracę pragną się zaangażować. Bardzo prosimy o wskazywanie takich osób, podając imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Kandydatów zgłaszajmy u ks. proboszcza lub ks. wikariusza.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.