Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:

codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

 W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

  • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Uroczystość Narodzenia N.M.P. głównej Patronki naszej Diecezji. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800. Po każdej Mszy Świętej poświecenie ziarna siewnego.
  • W piątek – po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy też Nowennę przed Uroczystością Św. St. Kostki, Patrona naszej Parafii.
  • W przyszła niedzielę tak jak w każdą II niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tace w dalszym ciągu przeznaczone będą prace prowadzone przy naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii, czy na parafialne konto bankowe.
  1. W tym tygodniu rozpoczniemy po dłuższej przerwie Spotkania Grup Parafialnych:

– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
– Lektorzy i Ministranci we czwartek po Mszy Św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do włączenia się w tą grupę formacyjną, którą prowadzi Siostra Emilia. Myślę, że będzie to dobra pomoc w wychowywaniu i umacnianiu wiary Waszych dzieci.
– Grupa Młodzieżowa i Schola w piątek o godz. 1930. Zapraszamy młodzież ze Szkół średnich, a także nowych chętnych z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. We wspólnocie  Grupy Młodzieżowej można pięknie się formować i umacniać swoją wiarę, ale też wspólnie wiele dobra uczynić. Zapraszamy

  1. Uczniowie klas VIII, którzy uczęszczają do innych Szkół niż Szkoły Podstawowe w Biczycach Dolnych i Niskowej, proszeni są o zgłoszenie się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej w celu omówienia formy przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  2. Odpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki będzie w tym roku za dwa tygodnie w niedziele 18 września. Msze Święte będą jak w każda niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 1130 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Biblista – Ks. dr hab. Piotr Łabuda. Zaprośmy na Uroczystość Odpustową nasze rodziny i bliskich, także z innych Parafii. Nasze Świętowanie rozpoczniemy już w piątek 16 września na Mszy Świętej o godz. 1800, podczas której będzie Spotkanie Regionalnych Zespołów Dziecięcych ze Św. Stanisławem Kostką, a o godz,. 1930 rozpocznie się Dekanalne Czuwanie Młodzieży.

W sobotę 17 września o godz. 1000 będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego i nadanie Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej Imienia Ks. Prof. Bolesława Kumora oraz poświęcenie Sztandaru Szkoły. Po Mszy Świętej będzie wspólne przejście do Szkoły w Niskowej i dalsza część Uroczystości. Po południu będzie wspólne świętowanie z Nowym Patronem przy Szkole w Niskowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Uroczystość Odpustową, a także na nadanie Imienia Ks. Prof. B. Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej. Nadanie Imienia to nie tylko Święto Szkoły, ale także Święto całej naszej Parafii, bo pragniemy upamiętnić naszego wielkiego Rodaka – Ks. Profesora Bolesława Kumora, któremu tak wiele zawdzięczamy, a w tym roku przypada 20 r. Jego śmierci.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 800 prosimy więcej osób chętnych do gruntownego sprzątania naszej świątyni i placu wokół kościoła na Uroczystość Odpustową i Uroczystość nadania Imienia Szkole w Niskowej.
  2. Dzisiaj po Mszach Św. można wesprzeć ofiarami zbieranymi do puszek leczenie chorej Gabrysi Łukasik z Korzennej. Gabrysia ma 10 lat, urodziła z poważna wadą serca, a jej stan zdrowia się pogarsza. W Polsce nie ma możliwości leczenia, a rodzice znaleźli specjalistów w Monachium. Jest zaplanowana operacja na październik, a kosz tej operacji to ponad 45 000 Euro, dlatego rodzice zwrócili się o pomoc do różnych instytucji. Rodzice bardzo serdecznie dziękują za wszelką nawet najmniejsza pomoc i wsparcie.
  3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.