Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzisiaj też kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Trwa miesiąc czerwiec tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych, które są w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz środy), a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W poniedziałek z racji 13 dnia miesiąca czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która w procesji zostanie przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się ok. godz. 1830 na granicy parafii, tak jak w poprzednich latach. Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła w Trzetrzewinie. Przy domu Pani Rusnak będzie przejęcie figury, następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1900 Msza Św. Po Mszy Św. będzie Różaniec, czas na osobistą modlitwę i pożegnanie Matki Bożej. W tym roku w czerwcu mija 9 lat od rozpoczęcia wieczystej adoracji Najśw, Sakramentu w naszej Parafii. W czasie Nabożeństwa będziemy dziękować za to piękne dzieło, ale będziemy też prosić Maryję byśmy nie ustawali w gorliwości, by wiele osób odkryło piękno i wartość tej modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, całe rodziny, dzieci i młodzież, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, wszystkich adorujących Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Tak zaplanujmy czas, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu w naszej parafii, kiedy zawierzymy siebie, nasze rodziny i cała naszą parafie opiece Matki Bożej. Z racji pandemii przez dwa ostatnie lata nie było procesji, dlatego tym bardziej jutro przyjdźmy na to to Fatimskie Nabożeństwo. Przewodniczył temu Nabożeństwu będzie i wygłosi kazanie ks. Paweł Broński dyrektor Domu rekolekcyjnego Opoka w Starym Sączu. Zwracam się też z prośbą do naszych Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
 • We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Czerwcowym. W środę przypada także 10. rocznica objęcia naszej diecezji przez Ks. Biskupa Andrzeja Jeża.
 • We czwartekUroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą o godz. 800, 1000 i 1500. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godz. 1000, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Biczyc Dolnych do placu za domem Państwa Olchawów I – ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II – ołtarz w Biczycach Dolnych przy drodze na wysokości Państwa Popielów. III – za orlikiem na zakręcie przy domu Państwa Kamińskich, a IV – na placu za domem Państwa Olchawa.

Zapraszam na tą Procesję Eucharystyczną wszystkich Parafian, całe rodziny, młodzież, dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach, Zespół Regionalny. Zapraszam szafarzy Eucharystii do niesienia baldachimu. Zapraszam naszych Strażaków, których także proszę o zabezpieczenie trasy procesji.

Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary i uczczenie Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła po Mszy Świętej o godz. 1800; w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.

Przygotujmy też wszystkie feletrony i sztandary. Przez całą oktawę dyżury w niesieniu figury Pana Jezusa i Matki Bożej niech podejmą Róże Różańcowe Ojców, Matek i Rodziców za dzieci według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie int. parafii. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

 • W piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W przyszła niedzielę w przeżywamy w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny.
 1. Spowiedzi przed Bożym Ciałem będzie we wtorek i środę od godz. 1700. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, by w to Święto Eucharystii móc przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św.
 2. We wtorek Młodzież z klas VIII z naszej Parafii wyjeżdża na Pielgrzymkę do Zabawy do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w ramach diecezjalnego dziękczynienia za sakrament bierzmowania. Przypominamy – Wyjazd we wtorek o godz. 745 z parkingu przy naszym kościele. Młodzież niech zabierze ze sobą krzyże, które miała przy udzielaniu sakramentu bierzmowania, nakrycie głowy, by chronić się przed słońcem i ewentualnie coś na deszcz a także wodę do picia.
 3. Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza i Grupy Młodzieżowej na termy będzie w piątek o godz. 700 z parkingu przy naszym kościele.
 4. Spotkanie Dzieci i Młodzieży wyjeżdżających na Wakacyjną Parafialną Oazę będzie w piątek o godz. 1930 w sali ks. prof. B. Kumora.
 5. W maju odbyło się w Warszawie Forum Parafii, w których jest wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przedstawiciele naszej Parafii, którzy wzięli udział w tym Forum przywieźli specjalne błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka, dla osób adorujących. Te wydrukowane błogosławieństwa są na stoliku, gdzie podpisujemy swoją adorację, dlatego prosimy osoby, które podejmują dyżur adoracyjny, aby zabrały sobie to papieskie błogosławieństwo do domu.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.