Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym.

W naszych modlitwach pamiętajmy też o naszym kleryku Marcinie, który przygotowuje się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

 

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie – bo z bólem serca trzeba stwierdzić, że dzieci i młodzieży jest bardzo mało. Dlatego pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława bpa i męcz. Głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Msze Święte będą o godz. 630, 800 i 1800.
 • W środę – W łączności z Nabożeń. Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej.

Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na WSD w Tarnowie.

 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Aspiranci w środę o godz. 1700.

– DSM i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630.

 1. W środę na Mszy Św. wieczornej Słowo Boże będzie głosił ks. Tomasz Rąpała rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem, a po Mszy Św. poprowadzi w sali ks. Prof B. Kumora kolejne spotkanie ze Słowem Bożym. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i chcą żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. Próba przed I Komunią Świętą dzieci z klas III Szkoły Podstaw. będzie w poniedziałek po Nabożeństwie Majowym i Mszy Św., a próba przed rocznicą I Komunii Świętej dzieci z klas IV Szkoły Podstaw. będzie w środę po Nabożeństwie Majowym i Mszy Świętej. Zachęcamy dzieci i rodziców do modlitwy oraz do udziału w te dni w Nabożeństwie Majowym i Mszy Św.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę o godz. 900 będzie sprzątanie naszej świątyni i otoczenia wokół kościoła przed Uroczystością I Komunii Świętej. Prosimy o pomoc rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Dyrekcja ZSP w Niskowej informuje, iż w w dniach 10.05. – 12.05.2022 r. planowana jest akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Dzięki akcji można pozbyć się nieodpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zaś szkoła może pozyskać nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego. Elektrosprzęt można zostawiać na podwórku przy wjeździe do szkoły.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. W piątek o o godz. 1800 w Trzetrzewinie będzie I w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.