Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:

– rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku), a we wtorek i sobotę o godz. 800.
– wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty), a we wtorek o godz. 1500.

Miesiąc maj, który dzisiaj rozpoczynamy tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. We wtorek w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Nabożeństwo Majowe będzie po Mszy Świętej o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie będzie udzielana Komunia Święta, dlatego zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych zwłaszcza dzieci i młodzież. Pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w grobie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1500.
 • W środę – Wspomnienie Św. Floriana, jest to święto patronalne Strażaków. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich Strażaków, a szczególnie naszych Strażaków z OSP w Niskowej, którzy służą społeczeństwu i w różnych niebezpieczeństwach spieszą z pomocą.

W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. W czasie modlitwy wstawienniczej i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 • W piątek – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów. Przypada I piątek miesiąca. Msze Święte w o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1700 a więc pół godziny później, aby potem można było uczestniczyć w Nabożeń. Majowym o godz. 1730.
 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Ministranci i lektorzy w środę o godz. 1630.

– DSM i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630.

 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od 1600, ponadto, codziennie rano i wieczorem przed Mszą Świętą. Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.
 2. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.
 3. Dziękuje mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Nasza Parafia organizuje w dnach 4-5 czerwca 2022 r. (sobota-niedziela) Pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej. W programie m.in. zwiedzanie ufundowanego przez Bolesława Wstydliwego i św. Kingę pofranciszkańskiego kościoła św. Stanisława w Nowym Korczynie,  Msza Święta w Najstarszym Sanktuarium w Polsce na Świętym Krzyżu z relikwiami Krzyża Świętego, zwiedzanie klasztoru cystersów w Wąchocku, modlitwa i nocleg w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. W niedzielę udział we Mszy Świętej w Sanktuarium, przejazd i zwiedzanie (ok. 4 godzin) Sandomierza, następnie pobyt w Kurozwękach – pałac i park. Całkowity koszt pielgrzymki to 330,- zł. od osoby.  W tym jest koszt autokaru, noclegu, obiadokolacji w sobotę i śniadania oraz obiadu w niedzielę, koszt wszystkich biletów wstępu, przewodników i ubezpieczenia. Zapisy i wszelkie informacje u księdza proboszcza.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.