Msze Św. w tym tygodniu będą rano o godz. 6:30 wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty)

Droga Krzyżowa w piątek:
o godz. 16:30 – dla dzieci
o godz. 17:30 – dla dorosłych
o godz. 19:30 – dla młodzieży

W niedziele Droga Krzyżowa jest o godz. 15:00, a po niej o godz. 15:30 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym i Msza Święta. Kazania pasyjne w tym roku głosi Ks. Łukasz Koznecki – wikariusz w Parafii Świniarsko

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – Słowo Boże na Mszy Świętej głosił będzie Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem, a po Mszy Świętej i Nowennie poprowadzi kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej, które będzie w sali Ks. Prof. Bolesława Kumora.
  • W piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Msze Święte rano o 6:30 i wieczorem o godz. 18:00.

Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Pobranie deklaracji i uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji będzie na Mszy Św. o godz. 18:00. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa przez 9 miesięcy i polega na codziennym rozważaniu jednej tajemnicy różańcowej, odmówieniu „Ojcze nasz”, 10 „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu” oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie postanowienie. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 • W przyszłą niedzielę zwana niedzielą Laetare przeżywamy niedziele synodalną.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej
– Aspiranci w środę o godz. 17:00.
– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie.
– DSM i Schola dziecięca we czwartek o godz. 16:30.
– Próba przed Misterium Męki Pańskiej w czwartek o 20:00 w kościele, dlatego będzie  przerwa w wieczystej adoracji w piątek od 20:00 do 21:00

 1. Kontynuując spotkania małżeńskie, które odbywały się podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy małżeństwa na Czwartkowe Spotkania Małżeńskie. Te spotkania będą odbywać się raz w miesiącu (w 3 lub 4 czwartek miesiąca). Rozpoczną się Mszą świętą o 18:00, a później spotkanie, które będzie prowadzić para małżeńska z Ruchu Spotkań Małżeńskich i kapłan. Serdecznie zapraszamy już w najbliższy czwartek na Mszę Świętą o godz. 18:00 i spotkanie. Będziemy mówić o umiejętności wyrażania swoich uczuć.
 2. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w najbliższy piątek dokonamy w łączności z Papieżem Franciszkiem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.