page-header

9. Niedziela Zwykła – 2024.06.02

Informacje Duszpasterskie
9. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-06-02

Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła i Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę Nabożeństwo Czerwcowe jest po Mszy Św. o godz. 8:00, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15:00. Zachęcamy wszystkich Parafian do liczniejszego udziału we Mszach Świętych, Nabożeństwie i procesji Eucharystycznej, by uwielbić i oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne w strojach, Młodzież z klas VIII, która przyjęła sakrament bierzmowania, a także Młodzież z klas VII przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. Zachowujmy też tą piękną tradycję, by przyprowadzać dzieci, które przez sypanie kwiatków, dzwonienie uczą się czci wobec Najświętszego Sakramentu.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników.
 • W środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Przed Mszą ŚwiętąNowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartek – Przeżywamy I czwartek miesiąca. Po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 • W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Jest to też I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i o godz. 1800. (Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1630. Dzieci przychodzą na godz. 1800) Na Mszy Świętej wieczornej jako dziękczynienie za lata wieczystej adoracji Pana Jezusa w naszej Parafii, złożymy dar praktyki dziewięciu I piątków miesiąca, którą podjęliśmy w ubiegłym roku. Po Mszy Świętej wieczornej będzie też procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na misje.
 • Spowiedź przed I piątkiem codziennie od godz. 1730, a w czwartek i w piątek od godz. 1730
 • W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 630 i o godz. 800, a przed Mszą Świętą o godz. 730 Modlitwa Różańcowa, która poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszła niedziele zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Św. o godz. 800. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 1. Od dziś przyjmujemy zapisy na Parafialna Oazę, która w tym roku odbędzie się 24-29 czerwca 2024 w Muszynie. Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci i młodzież zaangażowana w Grupach Parafialnych.
 2. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji Uroczystości Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i stroili tak piękne i jakże wymowne ołtarze, tym, którzy sprzątali i stroili naszą świątynię. Dziękuje wszystkim niosącym feletrony, pocztom sztandarowym. Dziękuje dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, Dzieciom Pierwszokomunijnym, DSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom oraz Panom Tomaszowi Ruchała i Sebastianowi Łatka za przygotowanie nagłośnienia. Dziękuje Wam Drodzy Parafianie za tak liczny udział w procesji eucharystycznej i tak piękne świadectwo wiary. Trwajmy w tym uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego przez całą Oktawę.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 4. Wczoraj z naszej Parafii odszedł do wieczności w wieku 84 lat + Stanisław Pasiut z Niskowej. Ostatnio przebywał w Domu Opieki Społecznej w Nowym Sączu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – Msza Święta o godz. 1400, a wcześniej o godz. 1330 wprowadzenie i Różaniec. Różaniec za + Stanisława Pasiut będzie także dzisiaj i jutro w naszym kościele o godz. 1900.