page-header

10. Niedziela Zwykła – 2024.06.09

Informacje Duszpasterskie
10. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-06-09

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 , w sobotę w tym tygodniu o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które są w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800, w sobotę w tym tygodniu po Mszy Św. o godz. 700, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 • W środę – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy. Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca czerwca w naszej Parafii będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która w procesji zostanie przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się ok. godz. 1830na granicy parafii, tak jak w poprzednich latach. Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła w Trzetrzewinie. Przy domu Pani Rusnak będzie przejęcie figury, następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1900 Msza Św. Po Mszy Św. będzie Różaniec, czas na osobistą modlitwę i pożegnanie Matki Bożej. We czwartek rozpoczęły się obchody Jubileuszu 100-lecia Parafii w Trzetrzewinie, w czerwcu mija także 11 lat od rozpoczęcia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. W czasie Nabożeństwa będziemy dziękować za wszelkie otrzymane łaski, ale będziemy też prosić Maryję byśmy nie ustawali w gorliwości, by wiele osób odkryło piękno i wartość tej modlitwy adoracyjnej. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, całe rodziny, dzieci i młodzież, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, wszystkich adorujących Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Zapraszam też naszych Strażaków i proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Tak zaplanujmy czas, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu w naszej parafii, kiedy zawierzymy siebie, nasze rodziny i cała naszą parafie opiece Matki Bożej.
 • W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • We sobotę – Msza Święta o godz. 700. Wyjazd Młodzieży z klas VIII do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie na diecezjalną pielgrzymkę dziękczynną za sakrament bierzmowania będzie w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy naszym kościele.
 • W przyszła niedziele przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny i 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Szczegółowy program Uroczystości przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu jest na tablicy ogłoszeń.
 1. Egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej będzie w środę 12 czerwca o godz. 16.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich uczniów i prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Egzamin przeprowadzi dekanalny wizytator religii – ks. Zbigniew Kożuch.
 2. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy w środę po Mszy Świętej o 1845 na pierwsze spotkanie.
 3. Spotkanie osób wyjeżdżającej w lipcu na Parafialną Pielgrzymkę po Sanktuariach Europy będzie w najbliższy piątek o godz. 1900 w sali Ks. Prof. B. Kumora.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Zapraszamy do udziału w 2 Sądeckiej Pieszej Pielgrzymce do Tuchowa w intencji młodzieży oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Pielgrzymowanie rozpoczyna się 29 czerwca (sobota) w kościele parafialnym w Piątkowej (k/Nowego Sącza) Mszą Świętą o godz. 7.00. Nocleg będzie w Ciężkowicach. Wejście Pielgrzymki do Sanktuarium w Tuchowie 30 czerwca (niedziela) i Msza Święta na zakończenie Pielgrzymki o godz. 15.00, której przewodniczył będzie bp. Andrzej Jeż. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce. Zapisy: do 15 czerwca, Tel: 794 451 963
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Msze Święte Gregoriańskie za + Michalinę Krzak z int. wnuczki Arlety z rodziną rozpoczną się jutro 10 czerwca 2024 r. poza parafią.