page-header

Uroczystość Trójcy Świętej – 2024.05.26

Informacje Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
2024-05-26

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzisiaj też kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Do piątku Nabożeństwo Majowe jest o godz. 1730, we czwartek po Mszy Świętej o godz. 1500. W sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe.                                                                    

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800.

     W tym tygodniu na Mszy Świętej o godz. 1800 Dzieci Piewszokomunijne przeżywają      swój Biały Tydzień.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • We czwartekprzeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte będą o godz. 800, 1000 i 1500. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godz. 1000, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Biczyc Dolnych na Osiedle Łąki. I-ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II-ołtarz przy Nowym Osiedlu na granicy Niskowa-Biczyce, III-ołtarz na wysokości firmy Dako, a IV-ołtarz na placu przy domu Państwa Rusyniak. Prosimy o przygotowanie I ołtarza Grupę Młodzieżową, II ołtarza mieszkańców nowego osiedla, a III i IV ołtarza prosimy mieszkańców okolicznych domów.

Zapraszam na Procesję Eucharystyczną wszystkich Parafian, całe rodziny, młodzież,  dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Zapraszam Szafarzy Eucharystii do niesienia baldachimu. Zapraszam naszych Strażaków, których także proszę o zabezpieczenie trasy procesji.

Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary i uczczenie Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Do tej Uroczystości przygotujmy się przede wszystkim duchowo przez spowiedź, byśmy wszyscy mogli w tych dniach przyjmować Pana Jezusa do swojego serca.. Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła po Mszy Świętej o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.

Przygotujmy więc wszystkie feletrony i sztandary. Jeśli jesteśmy w Zespołach to ubierajmy się w piękne regionalne stroje. Przez całą oktawę dyżury w niesieniu figury Pana Jezusa i Matki Bożej niech podejmą Róże Różańcowe Ojców, Matek i Rodziców za dzieci według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Niesienie Różańca niech podejmie Grupa Seniorek.

Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

  • W piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • W sobotę – wspomnienie Św. Justyna. Przeżywamy Dzień dziecka
  • Z Racji Oktawy Bożego Ciała zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie w niedzielę 9 czerwca.
  • W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 Dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed rocznica I Komunii będzie we wtorek po Mszy Św
  1. Spowiedź przed Bożym Ciałem i rocznicą I Komunii Świętej będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 1700 oraz w środę od godz. 1630.
  2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.